50 حقیقت جالب راجع به هند که قبل از سفر، باید بدانید!

به گزارش شهر سرگرمی، هند کشوری واقع در جنوب آسیا است که به عنوان هفتمین کشور عظیم دنیا شناخته می گردد. هند دومین کشور پرجمعیت دنیا است و بیش از 1.2 میلیارد نفر استجمعیت دارد. در مرز جنوبی آن، اقیانوس هند، دریای عرب و خلیج بنگال واقع شده است. در این کشور همچنین، خطوط مرزی با کشورهایی همانند پاکستان، چین، بوتان، برمه، بنگلادش و نپال به اشتراک گذاشته شده است. پرچم هند شامل چهار رنگ بوده و نوارهای نارنجی، سفید و سبز کل پرچم را پوشانده اند و نماد گردونه آبی کوچکی در وسط نوار سفید رنگ پرچم واقع شده است. این نشان چرخی است که دارای 24 پره بوده و کل پرچم توسط شخصی به نام Pingali Venkayya طراحی شده است. اگر این روزها قصد سفر به هند یا خرید تور هندوستان را دارید، بهتر است این مطلب مجله خبرنگاران را که حقایقی از هند را معرفی می نماید، بخوانید.

50 حقیقت جالب راجع به هند که قبل از سفر، باید بدانید!

پایتخت کشور هند، دهلی نو است و جمعیت آن 21.75 میلیون نفر است. دو زبان رسمی کشور، هندی و انگلیسی هستند، اما زبان ملی شناخته شده ای در این کشور، وجود ندارد. دین اصلی مردم آن، هندوئیسم است؛ با این حال، چهار ادیان عمده در این کشور را نام می بریم که مبدا پیدایش آن ها هند بوده است: هندوئیسم، بودائیسم، جاینیسم و سیخیزم. همه این ها در هند شروع شده و امروزه فرهنگ متنوعی را برای این کشور ایجاد نموده است. تنوع ادیان و فرهنگ، حقایقی از هند هستند که همه گردشگران را برای سفر به هند ترغیب می نمایند. پول هند به عنوان روپیه هند شناخته می گردد و کشور دارای فراوری ناخالص داخلی 1.947 تریلیون دلار است.

1/ دولت هند یک جمهوری مجلس فدرال با قانون اساسی است. آن ها یک رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس مجلس و رئیس دادگستری دارند.

2/ هند در میان عظیمترین کشورهای جهان رتبه هفتم را دارد و بیش از 3 میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد، اما تنها 9.6 درصد از این سرزمین را آب فرا گرفته است.

3/ هند دارای بالاترین میزان فراوری ناخالص داخلی در کشور به ارزش 1.497 تریلیون دلار است. با این حال، رتبه فراوری ناخالص داخلی و سرانه آن ها در جهان 140 بوده و تنها 1592 دلار است.

4/ در میان حقایقی از هند باید به این موضوع اشاره کنیم که این کشور در سال 1991 اقتصاد مبتنی بر بازار را پذیرفت و از این تصمیم، هم اکنون به عنوان یکی از سریعترین اقتصادهای در حال رشد جهان یاد می گردد.

5/ ارتش هند، سومین ارتش عظیم جهان است و رتبه هفتم را به عنوان بهترین ارتش ها در جهان دارد.

6/ کشور دارای 28 ایالت و 7 سرزمین است. ضمناً، بسیاری از فرهنگ های مختلف و گروه های قومی به هندوستان مهاجرت کرده اند.

7/ نام رسمی کشور هند، جمهوری هند است.

8/ هند به همراه کشورهایی همانند چین، روسیه، ژاپن و بسیاری از کشورهای دیگر قاره آسیا را تشکیل می دهند.

9/ برآورد شده است که بیش از 850 زبان مختلف، روزانه در هند صحبت می گردد اما بیش از 1600 زبان در کل کشور شناخته شده است.

10/ هند هر ساله فصلی موسمی را تجربه می نماید. در طول این فصل، مقدار زیادی باران سیل آسا در این کشور می بارد که در بسیاری از مناطق آن، سیل جاری می نماید.

11/ کریکت یک ورزش پرطرفدار در هند بوده که حتی بسیاری از بچه ها هندی همراه با خانواده خود آن را بازی نمایند. این کشور در سال 2011 جام جهانی کریکت را از آن خود نمود و برنده این مسابقات شد.

12/ بریتانیای کبیر از سال 1858 تا 1947 بر هندوستان حکمرانی کرد. از آن موقع و با جدا شدن هندوستان از انگلستان، هند به یک کشور مستقل تبدیل شده است.

13/ ببر به عنوان نماد ملی و رسمی هند به جهانیان معرفی شده است.

14/ مردم هندوستان به دلیل اعتقادات دینی خاصی که دارند بر این باورند که گاو حیوانی مقدس است. بنابراین گاوها می توانند در خیابان ها آزاد قدم بزنند و حتی سد معبر نمایند. هیچ فردی حق اذیت و آزار گاوها را ندارد. این موضوع بسیاری از گردشگران را به تعجب وا می دارد. همچنین موقعیت های طنز بسیاری را به وجود می آورد.

15/ هند بیش از یک میلیون میلیونر دارد. با این حال بخش عظیمی از مردم این کشور، روزانه با هزینه ای کمتر از دو دلار زندگی می نماید.

16/ در تفکر مردم هندوستان، زنان بیوه هندی، بد شانس در نظر گرفته می شوند. برخی از مردم هند حتی آن ها را به رویدادهای اجتماعی و جشن ها دعوت نمی نمایند.

17/ هند عظیمترین خدمات پستی در جهان را دارد. شبکه پستی آن حاوی بیش از 150،000 اداره پست بوده، در عین حال یکی از آهسته ترین شبکه های پستی در جهان نیز هست.

18/ هند خانه ای برای عظیمترین ادیان جهان است. هر یک از ادیان عظیم جهان در کشور دیده می گردد که باعث تنوع در کشور می گردد.

19/ گرچه گاوها حیوانی مقدس شناخته می شوند، اما مردم هندوستان از گاو ها شیر می دوشند و عنوان عظیمترین فراوری نمایندگان لبنیات در جهان را از آن خود کرده اند.

20/ نخوردن غذا در هند به عنوان یک گناه وحشتناک محسوب می گردد و این کار توسط جامعه مذمت می گردد.

21/ شش آب و هوای فصلی شناخته شده در هند وجود دارد: تابستان، پاییز، زمستان، بهار، فصل موسمی تابستان، فصل موسمی بهار.

22/ هند بیشترین چای جهان را فراوری می نماید و عظیمترین صادر نماینده این محصول نیز هست.

23/ تاج محل در هند توسط امپراتور مغولی هند در قرن شانزدهم برای همسرش ساخته شد. در میان حقایقی از هند می توان به افسانه ساخت تاج محل اشاره نمود. افسانه ساخت این بنا بیان می نماید که هنگامی که ساخت آن به انتها رسید، دستان معمارانش را قطع کردند تا مانع از ساخت بنایی زیباتر از تاج محل توسط آن ها شوند.

24/ دیوالی یکی از جذاب ترین فستیوال های هندی هاست. این جشن شروع سال جدید هندو را نشان می دهد و همچنین به عنوان جشنواره نور شناخته می گردد. برای پنج روز در هر سال، شمع های روشن شده هندو ها، روشن می شوند و آتش بازی های زیبایی را انجام می دهند که نشان دهنده پیروزی خوبی بر بدی است.

25/ از دیگر فستیوال های هندی، جشن هولی است که به خاطر پیروزی خوبی بر بدی جشن گرفته می گردد.این یک جشن دو روزه به عنوان جشنواره رنگ هم شناخته می گردد. بسیاری از گردشگران سفر به هند خود را همزمان با فصل بهار و این جشن برنامه ریزی می نمایند. در طی این جشن مردم به سمت یکدیگر پودرهای رنگی پرتاب می نمایند و در آخر جشن آب بازی می نمایند.

26/ در طول مراسم عروسی، مردم هندوستان تمام فضاها و آب ها را با گلبرگ های رنگارنگ گل ها تزئین می نمایند. این گل ها نماد خوشبختی و خوش شانسی هستند.

27/ هند عظیمترین جمعیت گیاهخواران در جهان را داراست.

28/ اولین دانشگاه جهان در تاکشیلا(Takshilla)و در 700 پیش از میلاد تاسیس شد.

29/ این کشور عظیمترین خریدار طلا در کل جهان محسوب می گردد.

30/ هند عظیمترین کشور دموکراسی بوده و همچنین دارای بیشترین تعداد رای دهندگان است.

31/ بازی شطرنج در هند اختراع شد. در دوران باستان به این بازی، چاتورانگا (Chaturanga)می گفتند.

32/ تحقیقات نشان داده اند که اولین جراحی در هند حدود 3000 سال پیش صورت گرفته است.

33/ دشت گنگ دشت پرجمعیت ترین ناحیه کشور است.

34/ پیش بینی شده است که هند تا سال 2030، از لحاظ جمعیت با چین برابری کند.

35/ هندوستان یکی از عظیمترین جمعیت مسلمان جهان را دارد.

36/ در میان مطالب حقایقی از هند باید گفت سه تا از 10 شهر غول پیکر جهان در هندوستان قرار گرفته است.

37/ مرگ و میر در تصاوفات جاده ای بیش از هر کشور دیگری در جهانست.

38/ هند عظیمترین فراوری نماینده و مصرف نماینده انبه است.

39/ بیشترین مساجد جهان در هند قرار گرفته است.

40/ دین هندو در میان بیش از 80 درصد مردم هند دیده می گردد.

41/ شهر دهلی، آلوده ترین هوا را در میان شهرهای جهان دارد.

42/ دومین فرودگاه عظیم جهان در دهلی نو واقع شده است.

43/ آبشار ماوسینرام (Mawsynram)، هر ساله بالای 400 اینچ باران می گیرد.

44/ بودن مردی با 39 همسر و 94 فرزند جزو حقایقی از هند است.

45/ هندیان روز جهانی کودک را در 14 نوامبر جشن می گیرند، دقیقا نه ماه پس از روز ولنتاین.

46/ هفتاد درصد از ادویه های جهان در هند فراوری می شوند.

47/ پول و ارز هندی برای نابینایان خط بریل دارد.

48/ برخی از زنان پس از ازدواج، بیچیا می پوشند. حلقه ای با زنجیره که بر روی مچ پا بسته می گردد.

49/ پیش بینی شده است که هند تا سال 2020 با میانگین سن 29 سال، جوان ترین کشور جهان خواهد شد.

50/ از جالب ترین موضوعات و حقایقی از هند فراوری سالانه مو و کلاه گیس است. این کشور هر سال بیش از 400 میلیون دلار مو به دیگر کشورها صادر می نماید.

منبع: nationfacts.net

منبع: الی گشت
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 929

به "50 حقیقت جالب راجع به هند که قبل از سفر، باید بدانید!" امتیاز دهید

1 کاربر به "50 حقیقت جالب راجع به هند که قبل از سفر، باید بدانید!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 حقیقت جالب راجع به هند که قبل از سفر، باید بدانید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید