یاری آمریکا برای پیشگیری از حملات تروریستی در روسیه

به گزارش شهر سرگرمی، رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه (اف اس ب) گفت: آمریکا اطلاعاتی را برای پیشگیری از بعضی حملات تروریستی در اختیار روسیه قرار داده است.

یاری آمریکا برای پیشگیری از حملات تروریستی در روسیه

الکساندر بورتنیکوف در جمع شهر سرگرمی در حاشیه اجلاس سران سازمان های اطلاعاتی و امنیتی سازمان های امنیتی کشورهای همکار روسیه در سوچی گفت: به تازگی طرف آمریکایی اطلاعاتی را درباره افرادی که در روسیه بدنبال تدارک عملیات تروریستی بودند، در اختیار مسکو قرار داد.

وی از ارایه تاریخ تعیین در این مورد خودداری کرد و گفت: برای نخستین بار نیست که چنین اطلاعاتی بین روسیه و آمریکا ردوبدل می گردد.

به گزارش تاس، رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه همچنین گفته است که آمریکا قبلا نیز به تحقیقات روسیه درباره حمله تروریستی در حال تدارک در کلیسای جامع کازانسکی در سن پترزبورگ (در سال 2017) یاری نموده است و پیشتر از آن نیز مسکو در تحقیقات پیرامون عمل تروریسی در دوی ماراتون بوستون یاری کرد.

رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه گفت که روسیه و آمریکا تماس های سازمان های اطلاعاتی در عرصه مبارزه با تروریسم را قطع نکردند.

مقام روس اعلام کرد: روسیه همکاری های ضدتروریستی با دیگر سازمان های اطلاعاتی نیز دارد و در همین ارتباط با سازمان های اطلاعاتی کشورهای همسود، کشورهای اروپایی و کشورهای خاورمیانه چنین ارتباطاتی داریم.

به گفته بورتنیکوف، یکی از اهداف برگزاری سالانه اجلاس بین المللی سران سازمان های اطلاعاتی در روسیه جلب همکاری سازمان های مربوطه در مبارزه با تروریسم است.

از 39 اقدام تروریستی در روسیه پیشگیری شد

رئیس سازمان امنیت روسیه در اجلاس سران سازمان های اطلاعاتی و امنیتی در سوچی نیز گفت: در امسال (سال 2019) از 39 اقدام تروریستی در روسیه پیشگیری شد.

وی اعلام کرد: در امسال 32 تروریست کشته و 679 نفر دستگیر شدند و 22 نفر هم با اقدامات به موقع از ارتکاب به عمل تروریستی بازماندند.

بورتنیکوف گفت: 49 کانون تروریستی امسال در مناطق مختلف روسیه متلاشی شدند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 436

به "یاری آمریکا برای پیشگیری از حملات تروریستی در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری آمریکا برای پیشگیری از حملات تروریستی در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید