پیش بینی کاهش 90 درصدی زیستگاه های میمون های عظیم در آفریقا

به گزارش شهر سرگرمی، یافته های جدید حیات وحش نشان می دهد که میمون های عظیم حدود 90 درصد از زیستگاه های خود در آفریقا را از دست می دهند.

پیش بینی کاهش 90 درصدی زیستگاه های میمون های عظیم در آفریقا

به گزارش خبرنگاران، بر اساس نتایج یک مطالعه، میمون های عظیم در دهه های آینده 90 درصد از زیستگاه های خود را در آفریقا از دست می دهند.

در حال حاضر همه گوریل ها، شامپانزه ها و بونوبوها در معرض خطر یا خطر شدیدِ از بین رفتن قرار دارند اما به گفته کارشناسان، ترکیبی از فاکتورها همچون بحران آب و هوایی، تخریب مناطق طبیعی برای دستیابی به مواد معدنی، الوار و مواد غذایی و رشد جمعیت انسانی، شرایط را به گونه ای قرار داده که تا سال 2050 میلادی زیستگاه های آنها کاهش پیدا می نماید.

به علاوه پیش بینی می گردد نیمی از قلمرو از دست رفته این جانداران مربوط به پارک های ملی و سایر مناطق حفاظت شده خواهد بود.

برخی مناطق جدید از نظر آب و هوایی برای میمون ها مناسب می شوند اما محققان تردید دارند که این موجودات بتوانند به موقع به این مناطق مهاجرت نمایند.

آنها تاکید کردند درصورتیکه عامل تغییرات آب و هوایی را به عوامل فعلی از بین رفتن زیستگاه های طبیعی این گونه از حیوانات اضافه کنیم، شاهد شرایط فاجعه باری خواهیم بود.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه گاردین، بیشتر گونه های میمون های عظیم زیستگاه های هموار و زمینهای پست را ترجیح می دهند اما بحران آب و هوایی باعث می گردد برخی از مناطق کم ارتفاع گرمتر، خشک تر و کمتر مناسب برای حیات آنها باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1622

به "پیش بینی کاهش 90 درصدی زیستگاه های میمون های عظیم در آفریقا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی کاهش 90 درصدی زیستگاه های میمون های عظیم در آفریقا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید