پروازهای عبوری از فضای کشور افزایش می یابد

به گزارش شهر سرگرمی، خبرنگاران: معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به رشد پروازهای عبوری و داخلی فضای کشور در یک ماه اخیر، گفت: پیش بینی می گردد، در ماه های آینده شاهد افزایش 20 تا 30 درصدی پروازهای عبوری نسبت به موقعیت کنونی باشیم.

پروازهای عبوری از فضای کشور افزایش می یابد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، محمد امیرانی با اشاره به زیان متحمل شده بر صنعت هوانوردی کشور و کاهش بیش از 80 درصدی پروازهای داخلی و خارجی به دلیل شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد: در سه ماه نخست جاری 43 هزار و 144 پرواز شامل 25 هزار و 365 پرواز داخلی، 14 هزار و 986 پرواز عبوری، 2045 پرواز بین المللی و 748 پرواز نظامی داشته ایم.

وی ادامه داد: در مدت مشابه سال گذشته 155 هزار و 399 سورتی پرواز شامل 46 هزار و 781 پرواز داخلی، 89 هزار و 850 پرواز عبوری و 16 هزار و 526 پرواز بین المللی داشتیم.

* کاهش 112 هزار و 255 پرواز در 3 ماه نخست سال جاری

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: در 3 ماه نخست سال جاری پروازهای داخلی 21 هزار و 416 سورتی، پروازهای عبوری 74 هزار و 864 سورتی و پروازهای بین المللی 14 هزار و 481 سورتی کاهش داشت و در مجموع شاهد کاهش 112 هزار و 255 پرواز هستیم.

* شناورسازی درگاه ورودی کشور برای سهولت عبور پروازها

امیرانی بیان نمود: در شرایط سخت کاهش پروازها، برای حفظ درآمد شرکت اقداماتی از جمله شناورسازی درگاه ورودی کشور برای سهولت عبور پروازها و کاهش سکتورهای مراقبت پرواز را انجام دادیم.

* افزایش پروازهای عبوری از 130 به 200 سورتی در یک ماه اخیر

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اضافه کرد: از یک ماه پیش و با بازگشت پروازهای تعطیل شده، تعداد پروازهای داخلی از 150 به 400 سورتی در روز و پروازهای عبوری نیز از 130 به 200 سورتی افزایش یافته و پیش بینی می گردد تعداد پروازهای فعلی نیز در ماه های آینده به رشد 20 درصدی برسد.

وی با اشاره به رشد پروازهای عبوری و داخلی فضای کشور در یک ماه اخیر، گفت: پیش بینی می گردد در ماه های آینده شاهد افزایش 20 تا 30 درصدی پروازهای عبوری نسبت به موقعیت کنونی باشیم.

* رایزنی برای افزایش پروازهای عبوری و ارایه بسته های تشویقی

امیرانی همچنین با اشاره به تشکیل کمیته جذب پروازهای عبوری با حضور مدیران کل کنترل ترافیک هوایی و دفتر بازرگانی و سرمایه گذاری شرح داد: این کمیته در حال رایزنی با مشتریان عظیم برای افزایش پروازهای عبوری و نیز دریافت مجوز وزیر راه و شهرسازی برای ارایه بسته تشویقی (تخفیف ویژه) در ازای افزایش پروازهای عبوری است.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به ایجاد محدودیت از سوی بعضی شرکت های اروپایی پس از سانحه هواپیمای اوکراینی، در حال رایزنی با شرکت های هواپیمایی آلمانی، اتریشی، هلندی و انگلیسی برای استفاده از آسمان کشورمان توسط پروازهای اروپایی هستیم.

امیرانی تاکید نمود: با توجه به ایمنی فضای کشور و مجهز بودن به تجهیزات یاری ناوبری و راداری بروز، مسئله ای برای استقبال از پروازهای بیشتر نداریم.

* رونمایی از برج مراقبت سیار داخلی با حضور وزیران راه و دفاع

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بیان نمود: با وجود کمبود اعتبار و مسائل ایجاد شده ناشی از شیوع کرونا، اواسط ماه جاری از نخستین برج مراقبت سیار داخلی با حضور وزیران راه و شهرسازی و دفاع و پشتیبانی رونمایی می گردد.

* قرارداد راه اندازی پنج برج موبایل

وی ادامه داد: قرارداد راه اندازی پنج برج موبایل را حدود 18 ماه پیش با شرکت صاایران منعقد کردیم که قرار است از نخستین برج موبایل آماده شده آماده نصب در فرودگاه مهرآباد بهره برداری گردد.

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران هزینه ساخت پنج برج موبایل داخلی را در مجموع حدود 500 میلیارد ریال مطرح نمود و اضافه کرد: برای تامین هر یک از این برج ها از شرکت های خارجی باید بیش از 400 میلیارد ریال هزینه متقبل شویم.

امیرانی گفت: اکنون تنها برج موبایل کشور که از شرکت کانادایی خریداری شده فرسوده شده که پس از بازسازی در مرکز کنترل فضای کشور مستقر شده است.

* قرارداد ساخت رادار SSR با یکی از دانشگاه های داخل

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همچنین از پرداخت اولین پیش پرداخت قرارداد ساخت رادار SSR با یکی از دانشگاه های داخل کشور اطلاع داد.

وی اظهار کرد: نخستین دستگاه DME (یاری ناوبری) ساخته شده توسط یک شرکت داخلی تا سه ماه دیگر تحویل می گردد، همچنین در حال فراهم سازی مقدمات امضای قرارداد خرید یک دستگاه ریموت تاور با یک شرکت دانش بنیان داخلی هستیم.

* نصب آزمایشی سامانه نمایش اطلاعات پرواز داخلی

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اضافه کرد: مجوزهای لازم را برای خرید سیستم FIDS (سامانه نمایش اطلاعات پرواز) از یک شرکت داخلی دریافت نموده ایم که اواخر سال جاری به طور آزمایشی نصب خواهد شد.

* تغییر ساعت عملیاتی حدود 30 فرودگاه

وی همچنین به برنامه تغییر ساعت عملیاتی حدود 30 فرودگاه به O/R (ساعت کار بر اساس تقاضای پرواز) اشاره و گفت: این اقدام به منظور صرفه جوئی منابع و استفاده بهینه از توان پرسنل انجام شده است.

امیرانی گفت: مراحل تجهیز اولین سامانه سیار جستجو و نجات کشور با همکاری یکی شرکت داخلی با اعتباری معادل 9 میلیارد ریال در شرف اقدام است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1059

به "پروازهای عبوری از فضای کشور افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروازهای عبوری از فضای کشور افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید