واتساپ روی میلیون ها گوشی کار نخواهد کرد

به گزارش شهر سرگرمی، کاربرانی که آیفون 6 یا جدیدتر را دارند نباید نگران باشند که واتساپ روی گوشی آن ها کار نکند.

واتساپ روی میلیون ها گوشی کار نخواهد کرد

نخستین بار نیست که واتساپ به پشتیبانی از گوشی های قدیمی پایان می دهد. واتساپ به زودی دیگر روی میلیون ها گوشی کار نخواهد کرد. این برنامک پیام رسانی قبلاً اعلام کرده بود که پشتیبانی از افزاره های قدیمی تر را متوقف خواهد کرد.

این شرکت که فیسبوک مالک آن است در صفحه پشتیبانی خود اعلام کرده است کدام گوشی های هوش مند دیگر به این برنامه دسترسی نخواهند داشت و مدعی است که این اقدام برای تضمین امنیت کاربران ضرورت داشته است.

دوره پشتیبانی رسمی در تاریخ 1 فوریه 2020 پایان می یابد و ویراست های مختلف اندروید، آیفون و ویندوز فون فاقد پشتیبانی خواهند شد.

واتساپ دیگر روی هیچ آیفون تحت iOS ویراست هشت یا قبل تر کار نخواهد. اپل این ویراست را در سال 2014 معرفی کرده بود؛ بنابراین کاربرانی که آیفون 6 یا جدیدتر را داشته باشند نباید نگران باشند که واتساپ روی گوشی آن ها کار نکند.

در وب نوشت واتساپ آمده است: توصیه می کنیم در گوشی تان از آخرین ویراست موجود iOS استفاده کنید تا به بهترین تجربه دست پیدا کنید.

در گوشی های تحت اندروید هم آن هایی که تحت ویراست قدیمی تر از ویراست 2.3.3 (معروف به نان زنجبیلی) باشند دیگر مورد پشتیبانی نخواهند بود و چنین کاربرانی اگر بخواهند حساب جدید باز کنند یا حساب موجود را با استفاده از اندروید های قدیمی اصلاح کنند حساب شان مسدود خواهد شد.

اندروید نان زنجبیلی در سال 2010 به میدان آمد بنابراین گوشی های هوش مند یک دهه گذشته سامسونگ، هواووی، سونی و گوگل از این عدم پشتیبانی مصون خواهند بود. گوشی های ویندوز فون تحت سامانه عامل همراه ویندوز فون 8.1 و بعد از آن هم چنان مورد پشتیبانی واتساپ خواهند بود.

به لحاظ نظری تمامی کاربرانی متأثر از این اقدام می توانند با روزآوری سامانه عامل خود همچنان از واتساپ استفاده کنند، اما بسیاری از گوشی های قدیمی تر در اجرای سامانه های عامل جدیدتر دچار مشکل می شوند یا اصلاً اجازه نصب آن ها را نمی دهند.

نخستین بار نیست که واتساپ به پشتیبانی از گوشی های قدیمی پایان می دهد و قبلاً چنین کاری را تصمیمی سخت به منظور حفظ ایمنی و کارایی خوانده بود.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 578

به "واتساپ روی میلیون ها گوشی کار نخواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واتساپ روی میلیون ها گوشی کار نخواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید