هوش مصنوعی چهره توت عنخ آمون را بازسازی کرد، عکس

به گزارش شهر سرگرمی، یک تیم بین المللی از دانشمندان چهره فرعون مصری توت عنخ آمون را که بیش از سه هزار سال پیش در زمان مرگش هنوز نوجوان بود، بازسازی کردند.

هوش مصنوعی چهره توت عنخ آمون را بازسازی کرد، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، توت عنخ آمون آخرین فرعون سلسله هجدهم مصر باستان بود. او در حدود نه سالگی بر تخت سلطنت نشست و تا زمان مرگش در حدود نوزده سالگی سلطنت کرد. ویژگی های او به وسیله یک تیم بین المللی از دانشگاهیان از برزیل، استرالیا و ایتالیا با استفاده از مدل دیجیتالی جمجمه مومیایی شده او زنده شد.

بیشتر بخوانید:

عکس | درخشش غیرعادی ابط الجوزا؛ انفجار نزدیک است؟

اشعه ایکس راز فسیل 240 میلیون ساله را افشا کرد/ عکس

سیسرو مورائس، کارشناس گرافیک برزیلی، که یکی از نویسندگان این مطالعه تازه است، گفت: از نظر من، او مانند یک مرد جوان با چهره ای ظریف به نظر می رسد. با نگاه کردن به او، بیشتر یک دانشجوی جوان را می بینیم تا یک سیاستمدار پر از مسئولیت، که این شخصیت تاریخی را جالب تر می نماید.

از آنجایی که تیم بین المللی دسترسی مستقیم به جمجمه فرعون نداشت، تکمیل مدل تازه به ویژه چالش برانگیز بود. مطالعات قبلی میزان گیری های جمجمه را ثبت نموده و تصاویر مرجع منتشر نموده بودند.

مورائس گفت: این کار کارآگاهی بود، جایی که ردپایی از اطلاعات به هم پیوسته شد تا یک مدل سه بعدی از جمجمه به ما ارائه گردد.

با داده های نسبت و بعضی میزان گیری های مهم سفالومتری، می توان جمجمه دیجیتالی یک اهداکننده مجازی را گرفت و آن را طوری تنظیم کرد که به جمجمه توت عنخ آمون تبدیل گردد.

مورائس گفت که از آنجا میزان لب ها، موقعیت کره چشم ها، ارتفاع گوش ها و میزان جلوی بینی را بازسازی کردند.

او گفت: همه این پیش بینی ها بر اساس مطالعات آماری است که بر روی سی تی اسکن افراد زنده از چندین اجداد مختلف صورت گرفته است.

سپس نشانگرهایی بر روی جمجمه اعمال شد که ضخامت بافت نرم را در مکان های مختلف نشان می داد و از داده های مصریان مدرن به عنوان راهنما استفاده کرد.

منبع: GREEKREPORTER

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 خرداد 1402 بروزرسانی: 17 خرداد 1402 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 2203

به "هوش مصنوعی چهره توت عنخ آمون را بازسازی کرد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی چهره توت عنخ آمون را بازسازی کرد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید