هوشمندسازی 3 سرویس در حوزه شهرسازی ، استعلام آخرین وضعیت پرونده ساخت و ساز از خانه

به گزارش شهر سرگرمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اعلام سه سامانه سرویس هوشمند شهرسازی گفت: از این به بعد استعلام آخرین وضعیت پرونده، استعلام طرح تفصیلی و نمایش اطلاعات شهرسازی هر پرونده به صورت هوشمند برای همه مردم قابل دسترسی است.

هوشمندسازی 3 سرویس در حوزه شهرسازی ، استعلام آخرین وضعیت پرونده ساخت و ساز از خانه

به گزارش شهر سرگرمی، عبدالرضا گلپایگانی صبح امروز در آیین رونمایی از سرویس های هوشمند شهرسازی با بیان این که امروز سامانه شهرسازی هوشمند می گردد، گفت: از امروز به بعد ایجاد امکان تشکیل پرونده به صورت غیر حضوری ، تایید نقشه هوشمند و هوشمند سازی اعلام رقوم ارتفاعی، کف پیاده رو و معابر به وسیله سامانه تهران من قابل دسترسی است.

وی با بیان اینکه از این به بعد استعلام طرح تفصیلی، استعلام آخرین وضعیت پرونده شهرسازی و نمایش اطلاعات شهرسازی با هدف هوشمند سازی تسریع امور و شفافیت راه اندازی شده است، گفت: مردم می توانند با مراجعه به سامانه تهران من همه اطلاعات مرتبط با پرونده خود و آخرین وضعیت استعلامات خود را مشاهده نمایند.

گلپایگانی بابیان این که روزگاری مردم برای اطلاع از طرح تفصیلی به شهرداری و یا دفاتر خدمات شهری مراجعه می کردند گفت: اطلاعات شهرسازی به رانتی برای عده ای خاص تبدیل شده بود اما حالا این اطلاعات به صورت شفاف و فرایندی در اختیار همگان است.

وی با بیان این که آگاهی از همه تصمیماتی که در شهرداری بر روی پرونده گرفته شده باعث می گردد که شاهد سلامت اداری بیشتری باشیم گفت: مردم به جای آن که به شهرداری و یا دفاتر مراجعه نمایند می توانند در منزل نشسته و در خواست تشکیل پرونده داده و یا آخرین وضعیت پرونده را مشاهده نمایند.

معاون شهرداری تهران با بیان اینکه در کنترل نقشه موضوعاتی همچون دستورات، کنترل نقشه، گواهی عدم خلاف و گواهی خاتمه کار ، از این به بعد فقط با کنترل سیستمی و بدون مداخله کارشناس ارائه می گردد گفت: با هوشمند سازی اطلاعات شهرسازی دیگر مباحثی همچون طبقه اضافه، تراکم و طول پیش روی اضافه در شهرداری معنا نخواهد داشت و عین همان چیزی که در طرح تفصیلی است اجرایی می گردد.

وی با بیان این که یکی دیگر از دستاوردهای امروز هوشمند سازی اعلام رقوم ارتفاعی کف پیاده رو و معابر است گفت: از این به بعد باید در هنگام دستور نقشه در خصوص کد کف گذر نیز دستورات تعیین گردد. چرا که ما شاهد اغتشاشات بصری در پیاده روها هستیم و اگر این مساله کنترل نگردد نابسامانی ها تشدید می گردد.

وی با بیان این که در حال حاضر افراد سالم هم به دلیل پله و شیب و غیره نمی توانند به راحتی در پیاده روها حرکت نمایند چه برسد به افراد کم توان؛ گفت: به مهندسان طراح اعلام نموده ایم که برای دستور نقشه باید کد گذر اعلام گردد تا در خاتمه کار این کد گذر تایید گردد.

گلپایگانی با بیان این که معتقدیم اگر سه مساله سطح اشغال ، تعداد طبقات و تراکم ساختمانهای مجاز رعایت گردد دیگر شاهد بروز مشکلاتی نخواهیم بود، گفت: این سه مساله یعنی سطح اشغال، تعداد طبقات و تراکم از این به بعد به صورت سیستمی و درهنگام دستور نقشه مورد تاکید قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 406

به "هوشمندسازی 3 سرویس در حوزه شهرسازی ، استعلام آخرین وضعیت پرونده ساخت و ساز از خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوشمندسازی 3 سرویس در حوزه شهرسازی ، استعلام آخرین وضعیت پرونده ساخت و ساز از خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید