مخالفت انگلیس با انتقال اطلاعات کاربران از واتس اپ به فیس بوک

به گزارش شهر سرگرمی، کمیسیونر اطلاعات انگلیس میخواهد با نوشتن نامه ای از واتس اپ بخواهد اطلاعات کاربران را با فیس بوک به اشتراک نگذارد.

مخالفت انگلیس با انتقال اطلاعات کاربران از واتس اپ به فیس بوک

قانونگذار اطلاعات انگلیس میخواهد با نوشتن نامه ای به واتس اپ از این پیغام رسان بخواهد تا اطلاعات کاربران را به فیس بوک منتقل نکند. این درحالی است که میلیون ها نفر در سراسر دنیا از واتس اپ خارج و جذب پیغام رسان های دیگر شده اند.

الیزابت دنهام کمیسیونر اطلاعات انگلیس به کمیته دیجیتال، فرهنگ و رسانه مجلس این کشور اعلام نمود در سال 2017 واتس اپ تعهد نموده بود که تا زمانی که تأیید نگردد قوانین مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا (GDPR) را رعایت می نماید، اطلاعات کاربران را به فیس بوک منتقل نکند.

این توافقنامه توسط مقامات حفاظت از اطلاعات ایرلند اجرا می شد و تا زمان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (یکم ژانویه 2021 میلادی) معتبر بود. اکنون که انگلیس از اتحادیه اروپا جدا شده، تضمین اجرای این تعهد برعهده دفتر کمیسیونر اطلاعات است.

دنهام در سخنرانی برای کمیته مجلس گفت: تغییرات در شرایط سرویس ها و الزام کاربران به اشتراک گذاری اطلاعات آنها با فیس بوک شامل کاربران انگلیس و اتحادیه اروپا نمی گردد زیرا در سال 2017 میلادی دفتر من با واتس اپ مذاکره کرد و مدیران آن توافق کردند تا اطلاعات کاربران و شماره تماس کاربران را تا زمانی که نشان نداده اند با قوانین GDPR همخوانی دارند، به اشتراک نگذارند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1433

به "مخالفت انگلیس با انتقال اطلاعات کاربران از واتس اپ به فیس بوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت انگلیس با انتقال اطلاعات کاربران از واتس اپ به فیس بوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید