تلف شدن ماهی ها در ساحل گناوه، ماهیان توسط صیادان صید شده اند

محمد تولیده در گفت وگو با خبرنگاران با تائید پیدا شدن تعدادی ماهی در ساحل گناوه گفت: در حال آنالیز ابعاد این موضوع هستیم ولی در ارتباطی که با صیادان محلی داشتیم، معین شد که این ماهیان در تور صیادان گرفتار شده و به علت اینکه برخی از صیادان به موقع به صید خود نرسیده اند، تعدادی از ماهیان قابل مصرف نبوده و توسط صیادان رها شده است که اکنون به ساحل رسیده اند.

تلف شدن ماهی ها در ساحل گناوه، ماهیان توسط صیادان صید شده اند

وی اضافه نمود: بخشی از ماهی هایی که صید شده بود قابل مصرف بود و مقداری از آنها که قابل مصرف نبود و فاسد شده بودند در دریا رها شدند که با امواج به ساحل رسیدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه با بیان اینکه تلف شدن این ماهیان ربطی به موضوع فاضلاب و ورود فاضلاب به دریا ندارد، توضیح داد: بیش از 500 گونه مختلف آبزی و پرنده داریم و اگر قرار بر آلودگی دریا باشد، باید این گونه ها نیز آسیب می دیدند.

وی اعلام کرد: با توجه به بافت ماهی ها که ملاحظه کردیم تعیین بود که روزهای گذشته صید شده و به وسیله جریان باد و آب به کنار ساحل آمده است. حجم ماهی های تلف شده نیز بسیار کم است.

تولیده با انتقاد از برخی شایعه سازی ها و بزرگ نمایی تلف شدن این ماهیان، اضافه نمود: برخی تصاویر منتشر شده با بزرگنمایی بودند و ماهیان کوچکی بودند که در دریا صید و رها شده بودند.

وی اضافه نمود: در برخی مواقع صیادان که تور خود را پهن نموده اند، به علت پاره ای مسائل شخصی و کاری موفق نمی شوند خود را به موقع به محل صید در دریا برسانند و این سبب می گردد که بخشی از ماهی های صیدشده آنان تلف گردد و ماهی های فاسد را به دریا می ریزند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه اظهار داشت: وضعیت فاضلاب گناوه تحت کنترل است و فاضلاب به دریا ریخته نمی گردد و فاضلاب به سمت تصفیه خانه فاضلاب می رود و پس از تصفیه وارد دریا می گردد و به وسیله آزمایشگاه های مجهز کنترل می شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تلف شدن ماهی ها در ساحل گناوه، ماهیان توسط صیادان صید شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلف شدن ماهی ها در ساحل گناوه، ماهیان توسط صیادان صید شده اند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید