گفتگوی برجامی نمایندگان روسیه و آمریکا

به گزارش شهر سرگرمی، ایرنا نوشت: رئیس هیات روسیه در مذاکرات برجام از ملاقات با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و گفت وگو پیرامون برطرف تحریم ها و اجرای کامل این توافق اطلاع داد.

گفتگوی برجامی نمایندگان روسیه و آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

میخائیل اولیانوف روز دوشنبه در توئیتی نوشت: نمایندگان روسیه و آمریکا در مذاکرات وین امروز رایزنی های سودمندی را پیرامون برطرف تحریم ها و بازگشت ایران به اجرای کامل برجام داشتند.

او پیشتر در توئیتی نوشته بود که گفت وگوها در مورد احیای برجام در نتیجه دو هفته رایزنی های فشرده، وارد مرحله پیش نویس شده است.

نماینده روسیه با بیان اینکه هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به یک راهکار عملی در مورد فعال کردن برجام وجود دارد توضیح داد: ما از کلی گویی به سمت توافق بر سر گام های ویژه در راستای رسیدن به هدف حرکت نموده ایم

مذاکرات وین در حالی دنبال می گردد که دولت جدید آمریکا سیاست پیشین کاخ سفید در قبال ایران را مورد انتقاد قرار داده و وعده بازگشت به برجام و برطرف تحریم ها علیه ایران را مطرح نموده است. کاخ سفید اما بدون در نظر دریافت اینکه کدام دولت در قبال برجام خلف وعده نموده و از آن خارج شده است، اصرار دارد که تنها درصورت بازگشت ایران به اجرای کامل برجام، به این توافق باز خواهد گشت.

جمهوری اسلامی ایران نیز تاکید دارد هنگامی به تعهدات برجامی خود بازخواهد گشت که آمریکا همه تحریم ها را در عمل و نه در حرف یا بر روی کاغذ، لغو کند و این لغو تحریم ها مورد راستی آزمایی ایران قرار گیرد.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه امروز توضیح داد: آنچه در وین در حال اجرا است، گفت وگوهای فنی برای برطرف تحریم های ظالمانه آمریکا و بازگشت ایالات متحده ذیل تعهداتش در برجام و قطعنامه 2231 است. پیشرفت هایی اجرا شده ولی به معنای حل اختلافات نیست.

وی با بیان اینکه برای عدم فرسایشی شدن مذاکرات متون خود را ارائه کردیم و از طرف مقابل هم خواستیم وارد مصادیق و متون خود گردد، عنوان نمود: در مرحله ای هستیم که موضوعات سخت و سخت است ولی براساس مواضع رهبری به دنبال تامین منافع مردم هستیم و فکر می کنیم گفت وگوها در راستا درستی قرار گرفته است.

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه درباره کارگروه برطرف تحریم یادآور شد: آنچه مهم است، ایران در چهارچوب کیسیون برجام با 1+4 مواضع خود را در بر اساس موازین نظام مطرح نموده است. اگر آمریکا تصمیم بگیرد که از میراث شکست خورده ترامپ فاصله بگیرد و در چارچوب تعهداتش عمل کند، رایزنی ها راحت تر جلو می رود.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1557

به "گفتگوی برجامی نمایندگان روسیه و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی برجامی نمایندگان روسیه و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید