پالایشگاه های نفت خام به سمت تولید سوخت پایدار می فرایند

به گزارش شهر سرگرمی، شرکت های گوناگون به سمت استفاده از انرژی های پاک حرکت می کنند و در این میان تولید سوخت پاک و تجدیدپذیر موضوعی است که توجه شرکت های بزرگ نفتی را هم جلب کرده است.

پالایشگاه های نفت خام به سمت تولید سوخت پایدار می فرایند

اکنون شرکت آمریکایی فیلیپس 66 که زیرمجموعه کونوکو فیلیپس و از بزرگترین شرکت های نفتی جهان است قصد دارد پالایشگاه سان فرانسیسکوی خود را در رودیو کالیفرنیا از فرآوری نفت خام به سوخت های تجدیدپذیر تبدیل نماید تا به جای نفت با استفاده از مواد اولیه ای مانند روغن پخت وپز مصرف شده، چربی ها، گریس ها و روغن سویا سوخت تولید کند. به گفته این شرکت، این پالایشگاه پس از تغییر کاربری، دیگر فرآوری نفت خام را انجام نخواهد داد.

در صورت تصویب مقامات شهرستان کنترا کاستا (Contra Costa County) و مدیریت کیفیت هوای منطقه ای خلیج سان فرانسیسکو (Bay Area)، این پالایشگاه قادر خواهد بود سالانه 680 میلیون گالن دیزل تجدیدپذیر، بنزین تجدیدپذیر و سوخت هوایی پایدار (SAF) تولید کند. همچنین با انجام طرح توسعه، این میزان تولید می تواند از 800 میلیون گالن در سال فراتر رود و به بزرگترین تأسیسات در این زمینه در جهان تبدیل شود. با این تغییر کاربری، تولید گازهای گلخانه ای این پالایشگاه به نصف کاهش خواهد یافت.

لیندسی گرنت (Lindsey Grant)، مدیر تأمین سوختِ حمل ونقل هوایی شرکت در این باره گفت: این تغییر کاربری، بخشی از پاسخ ما به نیازهای فزاینده در زمینه سوخت های با کیفیت، کربن پایین و پاک تر و همچنین افزایش گرایش به سوخت های پایدار جت است. ما متعهد هستیم که محصولات درخواستی مصرف کنندگان را هم امروز و هم در آینده تأمین نماییم.

  • پروژه ای که فاضلاب را به سوخت آینده تبدیل می کند

دامنه این پروژه شامل احداث واحدهای پیش تصفیه و حذف واحدهای هیدروکراکینگ (یک فرآیند که در پالایشگاه ها استفاده می شود) است تا تولید سوخت های تجزیه پذیر میسر شود. انتظار می رود که این سرمایه گذاری بازدهی بالا داشته باشد و با فروش محصولات با ارزش زیاد، بازگشت سرمایه مناسبی انجام شود.

در صورت دریافت مجوزها و پس از تغییر کاربری، تولید سوخت پایدار از اوایل سال 2024 آغاز خواهد شد. پیش بینی می شود که ساخت وساز این پالایشگاه تازه، 500 شغل و راه اندازی آن 400 شغل تازه برای افراد محلی ایجاد کند.

عکس کاور: تأسیسات پالایشگاه سان فرانسیسکو فیلیپس 66

Credit: Phillips 66

منابع: AIN Online, BiofuelsDigest

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1131

به "پالایشگاه های نفت خام به سمت تولید سوخت پایدار می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پالایشگاه های نفت خام به سمت تولید سوخت پایدار می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید