همکاری در ساخت واکسن کرونا 9 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی کمک می کند

به گزارش شهر سرگرمی، کریستالینا جورجیووا شب گذشته اظهار داشت: همکاری بین المللی در تولید واکسن کرونا می تواند به بهبود اوضاع اقتصادی در جهان سرعت بخشیده و تا سال 2025، 9 هزار میلیارد دلار به درآمد جهان اضافه کند.

همکاری در ساخت واکسن کرونا 9 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی کمک می کند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از رویترز، رئیس صندوق بین المللی پول، شب گذشته طی سخنانی گفت: تقویت همکاری بین المللی برای تولید واکسن کرونا می تواند به فرایند بهبود اوضاع اقتصاد بین الملل کمک کرده و 9 هزار میلیارد دلار تا سال 2025 به درآمد جهان اضافه کند.

وی از آمریکا و چین هم خواست تا به اجرای بسته های محرک مالی ادامه داده چرا که این بسته ها می تواند به بهبود اوضاع در جهان کمک کند.

جورجیووا بر لزوم ساخت واکسن و توزیع متناسب آن در سراسر جهان، هم در کشور های در حال توسعه و هم در کشور های ثروتمند، تأکید کرد و این اقدام را در راستای افزایش مسافرت ها، سرمایه گذاری و تجارت بین الملل دانست.

وی گفت: اگر ما فرایند سریع بهبود اوضاع در همه جا را داشته باشیم بهبود سریع تر اوضاع در جهان را خواهیم داشت.

وی تأکید کرد: با این 9 هزار میلیارد دلار افزایش درآمد جهان تا سال 2025 می توان امیدوار بود که شکاف درآمدی بین کشور های ثروتمند و فقیر کاهش یابد.

کمیته بین المللی مالی و پولی صندوق بین المللی پول که جورجیووا در جمع آن ها سخن می گفت طی بیانیه ای گفت: دسترسی متعادل با قیمت مناسب به دارو یا واکسن کرونا در سراسر جهان یکی از اصلی ترین عوامل برای جلوگیری از وارد شدن خسارت بلندمدت به اقتصاد جهانی است.

جورجیووا همچنین گفت: شکی نیست که کنگره و کاخ سفید در آمریکا در نهایت روی اجرای یک بسته کمک مالی جدید توافق خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1208

به "همکاری در ساخت واکسن کرونا 9 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی کمک می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری در ساخت واکسن کرونا 9 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی کمک می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید