نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل برای اولین بار اینترنتی برگزار می شود

به گزارش شهر سرگرمی، شیوع ویروس کرونا باعث شده تا برای اولین بار مجمع عمومی سازمان ملل متحد بدون حضور دیپلمات ها و با سخنرانی های ویدیوئی سران کشورها برگزار شود که قرار است در ماه سپتامبر صورت بگیرد.

نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل برای اولین بار اینترنتی برگزار می شود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در ماه می پیشنهاد کرد که نشست سالانه مجمع عمومی امسال بدون حضور سران کشورها برگزار شود و در عوض به صورت ویدیویی سخنرانی کنند.

آخر هفته گذشته مجمع عمومی با پیشنهاد دبیرکل موافقت کرد. بر این اساس قرار شد: هر کشور عضو، کشور ناظر و اتحادیه اروپا می تواند بیانیۀ از پیش ثبت شدهٔ رییس جمهور، معاون رییس جمهور، ولیعهد، رییس حکومت، وزیر یا معاون وزیر را ارسال کند. پس از معرفی توسط کننده آن کشور که به صورت فیزیکی حضور خواهد داشت، بیانیه در سالن عمومی پخش خواهد شد.

معمولا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد جلسات معتدد دو جانبه و چند جانبه بین سران کشورها و دیپلمات ها برگزار می شود، در همین رابطه تیجانی محمد بندی رییس مجمع عمومی طی نامه ای خواستار برگزاری این رویدادها را به صورت مجازی شد تا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از تردد افراد جلوگیری شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1086

به "نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل برای اولین بار اینترنتی برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل برای اولین بار اینترنتی برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید