ماجرای کتک خوردن مأمور راهور از سوی نماینده مجلس

به گزارش شهر سرگرمی، سخنگوی ناجا از ورود و دستور ویژه سردار اشتری بر پیگیری پرونده ضرب و شتم مأمور وظیفه راهور توسط نماینده مجلس خبر داد. رئیس مجلس و رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح هم به این ماجرا واکنش نشان دادند. نماینده سبزوار نیز منکر ضرب و شتم سرباز راهور شده است.

ماجرای کتک خوردن مأمور راهور از سوی نماینده مجلس

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از روزنامه جام جم، سردار مهدی حاجیان در واکنش به انتشار خبری مبنی بر سیلی یکی از کنندگان مجلس به مامور وظیفه راهور در محدوده خط ویژه دروازه دولت پایتخت و بازتاب آن در فضای مجازی، اظهارکرد: سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی بلافاصله دستور ویژه ای برای حمایت از حقوق سرباز وظیفه راهور و پیگیری موضوع از طریق معاونت حقوقی و بازرسی ناجا صادر کرد.

سخنگوی ناجا تأکید کرد: در صورت احراز تقصیر کننده مجلس، ناجا از حق کارکنان خود به جدیت دفاع خواهد کرد.

ماجرای این درگیری با انتشار فیلمی در فضای مجازی داغ شد. بر اساس این فیلم و توضیحات سرباز راهور که خود را اکبری معرفی می کند، یکی از کنندگان با خودروی دنای خود قصد ورود به خط ویژه را داشت که سرباز راهور مانع او می شود. در ادامه بین سرباز و راننده کننده مجلس درگیری لفظی رخ می دهد و کننده مجلس ضربه ای به صورت وی می زند. این درگیری که باعث ترافیک سنگین در خیابان انقلاب شده بود، با واکنش دیگر رانندگان همراه بود و چند نفر از آنها به خودروی کننده مجلس حمله کردند.

درحالی که سرباز راهور و سخنگوی ناجا مدعی کتک زدن کننده مجلس هستند، محمدرضا دشتی اردکانی عضو هیات نظارت بر رفتار کنندگان مجلس شورای اسلامی درباره فرایند بررسی این موضوع در هیات نظارت بر رفتار کنندگان گفت: اگر گزارشی به دست هیات نظارت برسد قطعا آن را بررسی خواهند کرد، بنده استعلام گرفته ام هنوز شکایتی به ما واصل نشده است. بنده با آقای عنابستانی صحبت کرده ام و وی درگیری فیزیکی خود با مامور پلیس را به طور کلی تکذیب کردند. آقای عنابستانی گفتند که سرباز به من توهین کرد، ولی بنده به صورت فیزیکی با وی درگیر نشده ام.

رئیس مجلس شورای اسلامی هم در صفحه شخصی خود نوشت: در برابر قانون همه مساوی هستند. مجلس به کسانی که به وظیفه قانونی خود عمل می کنند افتخار می کند و اولین مدافع حقوق آنهاست. در حادثه اخیر، به محض شنیدن اولین گزارش ها، دستور بررسی دقیق ماوقع صادر شد؛ درصورت احراز تخلف، هیات نظارت بر کنندگان بدون مسامحه بررسی و برخورد قانونی خواهد کرد.

امیر دریادار رحیمی پور، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح هم دیشب در واکنش به خبر سیلی خوردن سرباز ناجا گفت: در خصوص موضوع زد و خورد کننده مجلس با یکی از سربازان نیروی انتظامی معاونت حقوقی ناجا وارد عمل شده و در حال تنظیم شکایتی در این خصوص است. از طریق دادگاه کارکنان دولت به این پفراینده رسیدگی و تا به نتیجه رسیدن موضوع مساله بررسی خواهد شد. فرض کنیم سرباز هم در این رابطه مقصر بوده باشد، لذا به هیچ عنوان هیچ فردی حق ندارد سربازی را که در حال انجام خدمت است، مورد ضرب و شتم خود قرار دهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1422

به "ماجرای کتک خوردن مأمور راهور از سوی نماینده مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای کتک خوردن مأمور راهور از سوی نماینده مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید