صدور 500 ضمانت نامه برای 143 شرکت دانش بنیان در سال 98 ، زمینه فروش بیش از 63 هزار میلیارد ریال محصول فراهم شد

به گزارش شهر سرگرمی، معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به افزایش تقاضای ضمانت نامه شرکت های دانش بنیان در سال 98 گفت: زمینه فروش بیش از 63 هزار میلیارد ریال محصول دانش بنیان فراهم شده است.

صدور 500 ضمانت نامه برای 143 شرکت دانش بنیان در سال 98 ، زمینه فروش بیش از 63 هزار میلیارد ریال محصول فراهم شد

به گزارش گروه فناوری شهر سرگرمی، روح الله ذوالفقاری معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی میزان ضمانت نامه های صادر شده از سوی این صندوق برای شرکت های دانش بنیان در سال گذشته را صعودی و مثبت ارزیابی کرد و گفت: به طور کلی 1085 فقره درخواست اخذ ضمانت نامه از سوی 318 شرکت بوده که 12600 میلیارد ریال آن در سال گذشته محقق شده است.

ذوالفقاری گفت: نتایج بررسی تعداد شرکت های دانش بنیان اخذ کننده خدمت ضمانت نامه صندوق نوآوری و شکوفایی در 11 ماهه اول سال 98 نشان می دهد که 500 ضمانت نامه برای 143 شرکت دانش بنیان به مبلغ 8895 میلیارد ریال صادر شده است که این میزان منجر به انعقاد بیش از 300 قرارداد برای فروش محصولات دانش بنیان و ایجاد زمینه فروش بیش از 63 هزار میلیارد ریال محصول دانش بنیان شده است.

به گفته وی، بیشترین تعداد درخواست صدور ضمانت نامه در آبان و بهمن ماه سال گذشته و بیشترین تقاضا برای ضمانت نامه های بانکی با توجه به مبلغ در ماه های شهریور و آبان بوده است.

معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: بر اساس گزارش عملکرد ضمانت نامه در سال 98، درخواست های شرکت های دانش بنیان تولیدی نوع 2 در صدر تقاضای صدور ضمانت نامه قرار داشتند.

ذوالفقاری شرکت های دانش بنیان استان تهران را به عنوان بیشترین متقاضی دریافت کننده ضمانت نامه مطرح نمود و گفت: بیشترین متقاضیان بعد از استان تهران، به لحاظ مبلغ استان فارس با مبلغ پرداختی 3321 میلیارد ریال و به لحاظ تعداد استان اصفهان با صدور 77 ضمانت نامه بوده است. به عبارت دیگر استان های تهران، فارس و اصفهان به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار دارند.

معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی بیشترین شرکت های دانش بنیان متقاضی صدور ضمانت نامه را شرکت های فعال در زمینه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته مطرح نمود و گفت: در طبقه بندی حوزه فناوری شرکت های فعال در زمینه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و سخت افزار های برق و الکترونیک، لیزر فوتونیک استقبال بیشتری داشتند.

وی در زمینه میزان نفوذ شرکت های دانش بنیان در حوزه های مختلف صنعتی نیز گفت: بهره برداران و ذینفعان اصلی ضمانت نامه های صادر شده صنایع نفت، گاز و انرژی بوده است که شامل شرکت های مربوط به وزارت نیرو، پتروشیمی، نفت و گاز است. بیشترین ضمانت نامه صادر شده نیز مربوط به قرارداد های شرکت های دانش بنیان با شرکت های انتقال گاز ایران، فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و مجتمع های گاز پارس جنوبی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1005

به "صدور 500 ضمانت نامه برای 143 شرکت دانش بنیان در سال 98 ، زمینه فروش بیش از 63 هزار میلیارد ریال محصول فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور 500 ضمانت نامه برای 143 شرکت دانش بنیان در سال 98 ، زمینه فروش بیش از 63 هزار میلیارد ریال محصول فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید