صادرات دستگاه تصفیه هوای هوشمند ایرانی به 4 کشور

به گزارش شهر سرگرمی، دستگاه تصفیه هوای هوشمند نانویی یکی از شرکت های فناور داخلی با یک دهم قیمت نمونه دستگاه ژاپنی تولید شده و فناوران کشور در حال هموارسازی راستا صادرات این محصول برای ورود به بازار های جهانی هستند.

صادرات دستگاه تصفیه هوای هوشمند ایرانی به 4 کشور

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، هدایت غلامی مدیرعامل این شرکت فناور ضمن تاکید بر کیفیت بالای دستگاه تصفیه هوای نانویی این شرکت، از قیمت پایین و مزیت رقابتی این محصولات با نمونه های خارجی خبر داد و گفت: این دستگاه مجهز به سیستم پنج مرحله ای تصفیه و ضدعفونی هوا شامل پیش فیلتر اولیه، پلاسمای سرد اتمسفری، سیستم نانوفتوکاتالیستی، فیلترهپا/نانونقره، فیلتر نانوکربن فعال است.

وی با بیان اینکه این دستگاه با 5 حسگر شامل دما، درصد رطوبت، گاز های آلاینده، کیفیت هوا و ایمنی احتراقی هوشمند شده است، اظهار کرد: در این دستگاه ها از نانوذرات اکسیدتیتانیوم به عنوان نانوفتوکاتالیست استفاده می شود، همچنین در بخش جاذب ها نیز از نانوکربن استفاده کرده ایم که هم قابلیت جذب مواد آلاینده را داشته و هم بخشی از میکروارگانیسم ها را از هوای محیط حذف می کند.

غلامی افزود: علاوه بر آن در بدنه این دستگاه ها نیز از نانوذرات نقره استفاده کرده ایم که خواص آنتی باکتریال دارد. در واقع هم بدنه این دستگاه با مواد نانو، آنتی باکتریال شده و هم عملکرد آن مبتنی بر نانومواد بوده و تصفیه بهتری نسبت به تجهیزات رایج دارد.

مدیر عامل این شرکت فناور از دریافت مجوز ها و گواهی نامه های این دستگاه از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان محیط زیست و وزارت بهداشت و همچنین ستاد ویژه توسعه فناوری نانو خبر داد و گفت: علاوه بر مجوز هایی برای فروش داخل کشور، برای صادرات نیز اقدامات لازم اجرا شده و نشان CE نیز برای این محصول دریافت شده است تا جهت برای صادرات این دستگاه ها هموار شود.

به گفته وی، مشتریانی از کشور های روسیه، ازبکستان، تاجیکستان و ترکیه تقاضای خرید این دستگاه ها را داشته اند و تفاهم نامه هایی نیز برای تسهیل صادرات با شرکت هایی در این کشور ها امضا شده است و به زودی صادرات این دستگاه ها آغاز می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1867

به "صادرات دستگاه تصفیه هوای هوشمند ایرانی به 4 کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات دستگاه تصفیه هوای هوشمند ایرانی به 4 کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید