تور آلمان ارزان: سندروم مرموز هاوانا به جان دیپلمات های آمریکایی در برلین افتاد

به گزارش شهر سرگرمی، دویچه وله آلمان در خبری بیان کرد که دولت آمریکا در حال آنالیز موارد متعددی از یک عارضه ناشناخته موسوم به سندروم هاوانا در میان دیپلمات ها و کارمندان سفارت این کشور در برلین است.

تور آلمان ارزان: سندروم مرموز هاوانا به جان دیپلمات های آمریکایی در برلین افتاد

با تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دویچه وله آلمان اطلاع داد که دولت آمریکا در حال آنالیز موارد متعددی از یک عارضه ناشناخته در میان دیپلمات ها و کارمندان سفارت این کشور در برلین است.

به گزارش نشریه وال استریت ژورنال آمریکا و اشپیگل آلمان، حداقل دو تن از کارمندان سفارت آمریکا به علت بروز علایم مشابه سندروم هاوانا به مراقبت های پزشکی احتیاج پیدا نموده اند.

شناخته شده ترین علایم عارضه موسوم به سندورم هاوانا سردرد و حالت تهوعی است که هنوز علت مشخصی برای آن وجود ندارد. مبتلایان به این سندروم ممکن است دچار سرگیجه، خستگی و هم مشکل بینایی یا شنوایی هم بشوند.

روزنامه وال استریت ژورنال از قول دیپلمات های آمریکا نوشته که بعضی از کسانی که دچار این سندروم شده اند، توانایی کار کردن ندارند. موارد اعلام شده در برلین، اولین نمونه از سندروم هاوانا در یکی از کشورهای عضو ناتوست که نیروهای آمریکایی در آن حضور دارند.

دیپلمات های آمریکایی اذعان نموده اند که در گذشته موارد مشابهی در سایر کشورهای اروپایی هم وجود داشته است. بعضی از قربانیان این سندروم مقامات سرویس های امنیتی بودند که بیش از همه در ارتباط با روسیه کار می نموده اند.

اولین نمونه های سندروم هاوانا پنج سال پیش در میان دیپلمات های آمریکایی و کانادایی مستقر در هاوانا، مرکز کوبا مشاهده شد. از سال 2016 تا کنون دهها دیپلمات آمریکایی و کانادایی و هم نزدیکان آنها در کوبا از عوارض این سندروم رنج می برند.

بعد از آن مواردی هم در چین، روسیه و خود ایالات متحده مشاهده شد. آخرین مورد دیده شده اخیرا در سفارت آمریکا در وین، مرکز اتریش بود.

ویلیام برنز، رئیس سازمان سیا چندی پیش در یک مصاحبه رادیویی اعلام نموده که همه اقدامات لازم را انجام می دهد تا این معما حل گردد. به گفته وی در سراسر جهان تا به حال 200 نفر تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته اند که نیمی از آن ها از کارکنان سازمان سیا بوده اند.

بیش از 20 نفر از ماموران اطلاعاتی، دیپلمات ها و دیگر شاغلان دولت آمریکا در وین تیز چندی پیش دچار این سندروم شدند.

به گزارش رسانه های غربی دولت آمریکا، سازمان اطلاعات و بعلاوه وزارت امور خارجه این کشور تحقیقات گسترده ای پیرامون این سندروم مرموز را شروع نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1776

به "تور آلمان ارزان: سندروم مرموز هاوانا به جان دیپلمات های آمریکایی در برلین افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان ارزان: سندروم مرموز هاوانا به جان دیپلمات های آمریکایی در برلین افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید