سناریوی خوشبینانه برای نانوواکسن ضدکرونا، عرضه تا خاتمه سال میلادی

به گزارش شهر سرگرمی، یکی از شرکت هایی که به دنبال عرضه نانوواکسن ضدکرونا است، اظهار داشت که در یک سناریوی خوشبینانه، تا انتها امسال میلادی واکسن ضدکرونا آماده خواهد شد. در این واکسن از mRNA در نانوذرات لیپیدی استفاده شده است.

سناریوی خوشبینانه برای نانوواکسن ضدکرونا، عرضه تا خاتمه سال میلادی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری فناوری نانو ایران، شرکت فیزر (Pfizer) که مبلغ 2 میلیارد دلار برای تحویل 100 میلیون دوز از واکسن کرونا به دولت آمریکا دریافت نموده است، اعلام نموده که در سناریویی خوش بینانه تا خاتمه امسال میلادی این واکسن ها آماده خواهد شد.

فیزر با همکاری شریک آلمانی خود، شرکت بیونتک در حال توسعه این فناوری است و در حال حاضر به دنبال دریافت تاییدیه های این واکسن است که امیدوار است تا ماه اکتبر بتواند این تاییدیه ها را دریافت کند و تحویل واکسن تا خاتمه امسال میلادی انجام گردد.

جان بورخارد، معاون ارشد شرکت فیزر، می گوید: در سه ماهه سوم امسال، ما امیدواریم که بتوانیم واکسن تزریقی را برای مقابله ویروس کرونا ارائه دهیم. نکته جالب توجه در این واکسن، استفاده از mRNA در یک نانوذره لیپیدی است که پیچیدگی فناورانه بالایی دارد. ما روی مهندسی این نانوذرات کار می کنیم تا آنها را برای آزمایش های بالینی و فراوری آماده کنیم.

قرار است واکسیناسیون مردم در آمریکا رایگان انجام گردد و دولت آمریکا 500 میلیون دوز اضافه نیز دریافت کند. شرکت فیزر و بیونتک در بیانیه ای اعلام کردند که می توانند تا خاتمه سال 2021 بیش از 3.1 میلیارد دوز از این واکسن را فراوری نمایند.

فیزر یکی از شرکت های پیشرو در حوزه ساخت واکسن است که می تواند یکی از برندگان رقابت در راستا ساخت واکسن ضدکرونا باشد. این شرکت پیش از این سابقه و تجربه توسعه واکسن و مواد دارویی را داشته است.

این واکسن ضدکرونا قبل از خاتمه ماه جولای روی 20 تا 30 هزار نفر مورد آزمایش قرار گرفته است که قرار است اثربخشی آن پیش از توزیع مورد ارزیابی قرار گیرد.

فیزر در حال اتمام مراحل اولیه آزمایش است تا معین گردد که کدامیک از چهار گزینه احتمالی این شرکت باید برای آزمایش نهایی انتخاب گردد.

دانشمندان اعلام نموده اند که داده های اولیه حاصل از مطالعات، پاسخ ایمنی خوبی را در بیماران واکسینه شده نشان داده است.

فیزر و بیونتک در حال ارزیابی حداقل چهار گزینه برای واکسن ضدکرونا هستند که در آنها از mRNA استفاده شده است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1099

به "سناریوی خوشبینانه برای نانوواکسن ضدکرونا، عرضه تا خاتمه سال میلادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناریوی خوشبینانه برای نانوواکسن ضدکرونا، عرضه تا خاتمه سال میلادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید