دیوان لاهه اعتراض واشنگتن در پرونده شکایت ایران از آمریکا را رد کرد

به گزارش شهر سرگرمی، دیوان بین المللی دادگستری رای خود در مورد احزار صلاحیت این دادگاه را در پرونده شکایت ایران از آمریکا صادر کرد.

دیوان لاهه اعتراض واشنگتن در پرونده شکایت ایران از آمریکا را رد کرد

به گزارش خبرنگاران، دیوان بین المللی دادگستری به اتفاق آرا اعتراضات آمریکا مبنی بر اینکه این دادگاه صلاحیت رسیدگی به اختلاف بین واشنگتن و تهران را ندارد، رد کرد.

دیوان بین المللی دادگستری در جلسه امروز گفت که این دادگاه صلاحیت رسیدگی به پرونده شکایت ایران علیه ایالات متحده بر اساس پرونده مودت را دارد.

دادگاه لاهه تاکید نمود: تحریم های آمریکا علیه ایران، تعهدات واشنگتن بر اساس توافقنامه مودت مربوط به سال 1955 بین دو کشور را نقض می نماید.

به گزارش خبرنگاران، ایران در واکنش به اقدام دولت آمریکا در اعمال تحریم های غیر قانونی یک جانبه علیه ایران، شکایتی را در 25 تیر ماه سال 1397 با استناد به نقض مفاد عهدنامه 1955 مودت، روابط مالی و حقوقی کنسولی میان دو کشور نزد دیوان بین المللی دادگستری مطرح و ثبت کرد.

ایران هم زمان با ثبت این شکایت از دیوان بین المللی دادگستری درخواست کرد با توجه به آثار مخرب زیان بار و جبران ناپذیر این تصمیم دولت آمریکا در اعمال و تشدید تحریم های یک جانبه که نقض صریح مفاد و ترتیبات عهدنامه 1955 به شمار می آیند، با صدور قرار موقت خطاب به آمریکا، این دولت را ملزم به توقف اجرای تصمیم غیرقانونی خود تا زمان صدور رای نهایی کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1423

به "دیوان لاهه اعتراض واشنگتن در پرونده شکایت ایران از آمریکا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوان لاهه اعتراض واشنگتن در پرونده شکایت ایران از آمریکا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید