دیمیتری پولیانسکی خطاب به پمپئو: از تحریک ایران دست بردارید

به گزارش شهر سرگرمی، تهران (پانا)-معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، در توییتی از ایالات متحده خواست تا دست از تحریک ایران بردارد.

دیمیتری پولیانسکی خطاب به پمپئو: از تحریک ایران دست بردارید

به گزارش ایسنا، دیمیتری پولیانسکی، معاون اول کننده دائم روسیه در سازمان ملل روز یکشنبه(27 مهر) در توییتی خطاب به پمپئو نوشت: آقای وزیر خارجه! همه کشورها از آمریکا انتظار دارند با تحریک نکردن ایران و عدم پمپاژ تسلیحات به منطقه، به ایجاد صلح در خاورمیانه کمک کند. لطفا کلمه تحریم ها و مجازات را نیز با گفت وگو و تعامل عوض کنید. این بسیار کمک خواهد کرد. کاری کنید که بار دیگر آمریکا محترم شمرده شود.

وزیر خارجه آمریکا ساعاتی پیش در توییتی نوشته بود: کشوری که خواستار خاورمیانه صلح آمیز باشد حتی به فروش تسلیحات به ایران فکر نیز نمی کند. هر سلاحی که نظام می خرد برای ایدئولوژی رادیکالش صرف خواهد شد. ما آماده ایم تا از اختیارات بومی خود برای تحریم اشخاص و نهادهایی که به این فروش تسلیحاتی کمک می کنند، استفاده کنیم.

بر اساس قطعنامه 2231، بر مبنای دوره های زمانی پنج، هشت و ده ساله پس از تاریخ قبول توافق برجام از تاریخ 18 اکتبر 2020 که برابر با 27 مهر 1399 است، سال پنجم قبول توافق برجام محقق خواهد شد و بر همین مبنا در این تاریخ دو تحول مهم لغو محدودیت های تسلیحاتی ایران و لغو محدویت های مسافرتی برخی اشخاص حقیقی ایران اتفاق می افتد.

وزارت خارجه کشورمان نیز در بیانیه ای در همین رابطه اعلام کرد: لغو محدودیت­ های تسلیحاتی و ممنوعیت­ مسافرتی به گونه­ ای طراحی شده است که اتوماتیک بوده و به هیچ اقدام دیگری نیاز ندارد. این مهم پس از مذاکرات نفس گیر و با پیش بینی دقیق از امکان نقض تعهد از سوی یک یا چند طرف دیگر برجام به دست آمد. همین روش برای سرانجام محدودیت های موشکی در سال 1402 (2023) و نیز سرانجام کامل پرونده هسته ای در شورای امنیت در سال 1404 (2025) هم پیش بینی شده است.

بنابراین، از امروز، جمهوری اسلامی ایران می ­تواند هرگونه سلاح و تجهیزات لازم را، از هر منبعی، بدون محدودیت قانونی و صرفاً بر اساس نیازهای دفاعی خود تهیه کند و همچنین می ­تواند بر مبنای سیاست­ های خود تسلیحات دفاعی صادر کند. در اینجا باید این نکته مورد تاکید واقع شود که سنگ بنای سیاست خارجی ایران رد سلطه و فشار در هر شکل آن است. از این رو، تحمیل هرگونه محدودیت در هر زمینه­ ای - از جمله اقتصادی، اقتصادی، انرژی و تسلیحاتی - هیچگاه از جانب ایران به رسمیت شناخته نشده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1220

به "دیمیتری پولیانسکی خطاب به پمپئو: از تحریک ایران دست بردارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیمیتری پولیانسکی خطاب به پمپئو: از تحریک ایران دست بردارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید