در مصاحبه با خبرنگاران با یک کارشناس محیط زیست مطرح شد؛ رد پای مقام مسئول در تخریب محیط زیستی تالاب انزلی

به گزارش شهر سرگرمی، یک کارشناس محیط زیست گفت: نانو ذرات تیتانیوم مواد خطرناک و سرطان زا هستند و وارد شدن این مواد به تالاب انزلی، یک جنایت در حق محیط زیست است.

در مصاحبه با خبرنگاران با یک کارشناس محیط زیست مطرح شد؛ رد پای مقام مسئول در تخریب محیط زیستی تالاب انزلی

حسین آخانی کارشناس محیط زیست در مصاحبه با خبرنگار ، در رابطه با بهره گیری از فناوری نانو ذرات برای پاکسازی تالاب انزلی اظهار کرد: تمام کارشناسان محیط زیست با موضوع استفاده از فناوری نانو ذرات تیتانیوم برای پاکسازی تالاب انزلی که یک کار غیر علمی است، مخالف هستند.

وی اضافه نمود: نانو ذرات تیتانیوم مواد خطرناک و سرطان زا هستند و وارد شدن این مواد به یک تالاب بزرگ، یک جنایت در حق محیط زیست است.

پاکسازی تالاب انزلی به یاری فناوری های نوین انجام شد

آخانی توضیح داد: شرکت و سرمایه گذاری که برای پاکسازی تالاب انزلی از این مواد استفاده می نماید، وابسته به یکی از مقامات مسئول است که برای منافع خود دست به هر روشی می زند و همچنین اکوسیستم تالاب توسط خیال پردازی های این شرکت در حال نابودی است.

وی ادامه داد: رئیس شرکت سرمایه گذرا، شخصی است که در ماموگرافی بانوان باردار تخصص دارد و این سرمایه گذار در زمینه پاکسازی تالاب و اکولوژی هیچ تخصصی ندارد.

این کارشناس محیط زیست گفت: یک هزار میلیارد تومان بودجه ای که این شرکت از معاون رئیس جمهور دریافت نموده است، 2 برابر بودجه سالانه سازمان حفاظت محیط زیست است، این در حالی است که تنها 3 میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال 98 برای احیای تالاب ها در نظر گرفته شده است.

وی اضافه نمود: در هیج کجای جهان برای پاکسازی تالاب ها و رودخانه ها از روش نانو استفاده نشده است و این کار یک بازی برای حیف و میل کردن بیت المال است.

این کارشناس محیط زیست توضیح داد: حجم زیادی از رسوبات توسط رودخانه ها وارد تالاب می شوند و دلیل آن نیز تخریب جنگل ها و مراتع است که برای جلوگیری از آن باید منابع طبیعی را احیا کنیم.

احیای تالاب ها نیازمند تأمین حقابه ها است

وی اضافه نمود: حجم زیادی از سموم و کودهای شیمیایی به وسیله محصولات کشاورزی وارد تالاب می شوند و ضروری است که وزارت کشاورزی و سازمان محیط زیست با مدیریت مناسب از این اقدام جلوگیری نمایند.

آخانی گفت: گونه های مهاجم سُمبل آبی، آزولا و گونه های آبزی مهاجم به تالاب وارد شده اند که باید با مدیریت صحیح از بین بروند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 105

به "در مصاحبه با خبرنگاران با یک کارشناس محیط زیست مطرح شد؛ رد پای مقام مسئول در تخریب محیط زیستی تالاب انزلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مصاحبه با خبرنگاران با یک کارشناس محیط زیست مطرح شد؛ رد پای مقام مسئول در تخریب محیط زیستی تالاب انزلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید