در دوران قرنطینه از مصرف صبحانه غافل نشوید

به گزارش شهر سرگرمی، باشگاه خبرنگاران/ پیغام فرح بخش متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: ویروس کرونا و دوران قرنطینه شرایط خاصی را در تغذیه افراد بوجود آورده است. از مهمترین تغییرات می توان به میزان خواب افراد و دیر خوابیدن در شب ها اشاره نمود که زمان خوردن صبحانه را به تعویق انداخته است یا بسیاری افراد از مصرف آن صرف نظر می نمایند. با توجه به اپیدمی ویروس کرونا و توصیه های فراوان مبنی بر تقویت سیستم ایمنی بدن ، باید به مصرف صبحانه توجه بسیار ویژه ای داشته باشید.

در دوران قرنطینه از مصرف صبحانه غافل نشوید

او در ادامه اضافه نمود: اگر افراد حدود ساعت 10 صبح از خواب بیدار می شوند، به این دلیل که هنوز تا زمان ناهار فرصتی باقی است، باید صبحانه را به طور مختصر و کامل مصرف نمایند. یعنی از تمام گروه های تغذیه ای، به طور مفید و مختصر استفاده نمایند. برای خوردن صبحانه می توانند از مقادیر کم نان، پنیر، سبزیجات مانند خیار ، گوجه و سبزی خوردن، گردو و عسل استفاده نمایند. در این صورت باید ناهار را ساعت 2 مصرف نمایند.

متخصص تغذیه و رژیم درمانی مطرح نمود: افرادی که حدود ساعت 12 و بعد از آن از خواب بیدار می شوند، طبیعتا زمان مناسبی برای مصرف صبحانه نیست و توصیه می کنیم برای مصرف ناهار از چند گروه غذایی استفاده نمایند. در نهایت اگر شب ها تا دیروقت بیدار هستند، به جای مصرف تنقلاتی مانند چیپس و پفک که خاصیت مفید ندارند و باعث چاقی افراد می شوند، از نان و پنیر مختصر استفاده نمایند و مصرف میان وعده ای مختصر را در آخر شب قرار دهند.

متخصصان تغدیه و عفونی معتقدند یکی از راه های تقویت سیستم ایمنی بدن توجه داشتن به وعده های غدایی مفید است ؛ بنابراین در دوران اپیدمی کرونا و روزهای قرنطینه به مصرف تمام وعده های غذایی به خصوص صبحانه توجه ویژه داشته باشید.همچنین تنطیم خواب شبانه روز برای مصرف وعده های غذایی در زمان تعیین از نکات قابل توجه این موضوع محسوب می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 940

به "در دوران قرنطینه از مصرف صبحانه غافل نشوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در دوران قرنطینه از مصرف صبحانه غافل نشوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید