درخواست برای بازگشت خانواده قذافی به لیبی

به گزارش شهر سرگرمی، فرزند ولیعهد دوره پادشاهی ملک محمد ادریس السنوسی با بیان اینکه مردم نباید به خاطر عقاید و موضع گیری های سیاسی مورد ظلم واقع شوند، خواهان بازگشت خانواده قذافی به لیبی شد.

درخواست برای بازگشت خانواده قذافی به لیبی

محمد الحسن الرضا السنوسی، فرزند الحسن الرضا که ملک محمد ادریس السنوسی در سال 1956 او را به عنوان ولیعهد مشخص نموده بود، در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط گفت: طبق قانون اساسی مردم لیبی از حقوق و وظایف برابر برخوردارند و تا زمانی که به نظم عمومی دولت پایبند باشند نباید به دلیل عقاید شخصی یا سیاسی علیه شهروندان مورد ظلم قرار بگیرند. متأسفانه پس از کودتای سال 1969 ما شاهد ظلم های زیاد و بدنام کردن ها بودیم و زندگی ها سخت شده است و کسی که این شرایط را تجربه نموده است نمی پذیرد که دیگری نیز در چنین شرایطی قرار بگیرد.

وی در ادامه با درخواست برای فراهم شدن زمینه بازگشت فوری همه شهروندان لیبیایی که به اجبار در خارج از کشور اقامت دارند، گفت، سفارت خانه ها و کنسولگری ها نیز باید نیازهای کسانی که به دلایل عقاید و مواضع سیاسی در خارج از کشور هستند، تأمین نمایند.

السنوسی در ادامه سخنان خود خواهان بازگشت همه مهاجران در داخل و خارج از لیبی از جمله اعضای خانواده معمر القذافی، دیکتاتور سابق این کشور شد و گفت: آنها نیز شهروندان لیبی هستند و طبق قانون همان حقوق و وظایف سایر شهروندان را دارند.

معمر قذافی در انقلاب 2011 کشته شد. او هشت پسر داشت که سه تن از آنها در انقلاب همان سال کشته شدند و پنج پسر دیگر وی در مناطق و کشورهای مختلف متفرق شده اند و اوضاع متفاوتی نسبت به هم دارند، طوری که یکی در زندان است و دیگری اوضاع سختی را پشت سر می گذارد و یکی دیگر نیز منزوی شده است.

بدون شک در میان پنج پسر قذافی بیشترین اسمی که طی چند سال اخیر بر سر زبان ها بوده سیف الاسلام قذافی بوده است که اخیرا دادگاه استیناف دیوان کیفری بین الملل به اتفاق آراء با پذیرش پرونده وی به اتهام جنایت علیه بشریت موافقت کرد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 938

به "درخواست برای بازگشت خانواده قذافی به لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست برای بازگشت خانواده قذافی به لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید