خبرنگاران چیدن فوتی های کرونا مقابل اتاق تغسیل عادی است

به گزارش شهر سرگرمی، تبریز- خبرنگاران- مدیرعامل آرامستان های شهرداری تبریز با اشاره به انتشار تصاویری از چیدن اجساد فوتی های کرونا در وادی رحمت این شهر در فضای مجازی گفت: چیدن فوتی های کرونا در ورودی اتاق تغسیل امری عادی است.

خبرنگاران چیدن فوتی های کرونا مقابل اتاق تغسیل عادی است

فرخ جلالی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: چیدن فوتی های کرونا در مقابل اتاق های تغسیل وادی رحمت از روز چهارم شیوع کرونا رایج است و با توجه به شرایط شیوع این بیماری در تبریز از این پس نیز ادامه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: در ماه های گذشته، رویکرد رایج در ارتباط با فوتی های کرونا در وادی رحمت تبریز این بوده است که اجساد را در دسته های پنج تا 10 تایی از سردخانه تحویل گرفته، مقابل اتاق تغسیل چیده و پس از آن یکی یکی برای تدفین می برند.

وی با اشاره به افزایش دفن فوتی های کرونا در وادی رحمت تبریز از شهروندان خواست که به نکات بهداشتی مورد تاکید کارکنان وادی رحمت با دقت کامل توجه و آنها را رعایت نمایند.

جلالی با انتقاد از اینکه به رغم تذکر حضوری کارکنان و ماموران وادی رحمت به بازماندگان فوتی های کرونا، آنان نسبت به پخش حلوا و خرما در این محل اقدام می نمایند، گفت: اگر شهروندان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت ننمایند، ما ناگزیر از اعمال محدودیت های بیشتر خواهیم بود.

وی با بیان اینکه کارگران وادی رحمت تبریز روزانه سه چهار هزار عدد ماسک از زمین جمع آوری می نمایند، ادامه داد: بی توجهی به رعایت دستورالعمل های بهداشتی ما را ناچار می نماید که ورود خودروها و افراد به محوطه وادی رحمت را در روزهای آینده محدودتر کنیم.

وی اظهار کرد: برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی، در زمان حاضر از خانواده متوفیان کرونایی و غیر کرونایی تعهد کتبی می گیریم که بیشتر از 10 نفر در مراسم تدفین حضور نداشته باشند.

وی گفت: ساعت کاری برای تغسیل و تدفین اموات کرونایی از ساعت 13:30 آغاز می گردد که با توجه به تراکم بالای کاری، بعضا تغسیل اموات زمان بر می گردد، اما به هیچ وجه کار تغسیل به روز بعد موکول نمی گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1241

به "خبرنگاران چیدن فوتی های کرونا مقابل اتاق تغسیل عادی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چیدن فوتی های کرونا مقابل اتاق تغسیل عادی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید