خبرنگاران تعداد بیماران کرونایی بستری شده در خراسان رضوی رو به افزایش است

به گزارش شهر سرگرمی، مشهد- خبرنگاران- رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: فرایند کاهشی مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی متوقف شده و تعداد بیماران جدید کرونایی بستری شده در این استان رو به افزایش است.

خبرنگاران تعداد بیماران کرونایی بستری شده در خراسان رضوی رو به افزایش است

دکتر محمدحسین بحرینی شنبه شب در نشست خبری پس از جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در مشهد اضافه کرد: تعداد مراجعان و بستری شده های جدید ناشی از کرونا از هفته سوم دی ماه در خراسان رضوی فرایند افزایشی دارد که علت تغییر شرایط از شرایط آبی به زرد در بعضی از شهرستانهای استان به همین دلیل است.

وی ادامه داد: هم اکنون 10 شهرستان خراسان رضوی شامل مشهد، نیشابور، بینالود، سرخس، کاشمر، کوهسرخ، بردسکن، گناباد، سبزوار و خلیل آباد در شرایط زرد قرار دارند و بقیه شهرستانهای استان در شرایط آبی هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طی 24 ساعت گذشته 107 نفر بر اثر ابتلا به بیماری کووید 19 در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری شدند که مجموع بستری شدگان به 514 نفر رسیده است و تعداد بستری شده ها در بخش مراقبت های ویژه نیز 176 نفر می باشد.

وی اضافه کرد: تعداد بستری شده های جدید رو به افزایش است اما در تعداد کل بستری شده ها تفاوت معناداری مشاهده نمی گردد.

دکتر بحرینی ادامه داد: فرایند نزولی تعداد بستری شدگان در بخش مراقبت های ویژه در این استان ادامه دارد بطوریکه تعداد آنان به 428 نفر رسیده است.

وی گفت: صندلی خراسان رضوی در کشور از نظر شیوع کرونا رتبه بیست و چهارم است و شرایط به نسبت خوبی دارد اما این شرایط شنماینده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: هم اکنون شهرستانهای گناباد، صالح آباد، قوچان، کلات، بجستان، سبزوار و نیشابور بیشترین شیوع کرونا را در خراسان رضوی دارند و مشهد از بین 33 شهرستان استان رتبه بیست و دوم را از این نظر به خود اختصاص داده است.

محدودیت های کرونایی در شهرستانهای دارای شرایط زرد افزایش می یابد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت: شرایط چهار شهرستان خراسان رضوی طی هفته گذشته از نظر شیوع کرونا از آبی به زرد تغییر یافته به طوریکه اکنون مشهد و 9 شهرستان دیگر استان شرایط زرد دارند و 23 شهرستان شرایط آبی را سپری می نمایند.

دکتر مهدی قلیان اول اضافه کرد: برای شهرستانهای دارای شرایط زرد محدودیت در هرگونه تجمع از 50 نفر به 30 نفر رسیده و تعطیلی مراکز بازی و اماکن تفریحی، محدودیت در فعالیت استخرها و سینماها، تعطیلی مدارس و آموزشگاهها و دانشگاهها، تداوم طرح منع رفت و آمد شبانه خودروها و فعالیت کارکنان با دو سوم تعداد آنان در ادارات و نهادها در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در زمینه برگزاری مراسم نماز آدینه و جماعت نیز تغییراتی در دستورالعمل ها ایجاد شده به طوریکه فقط در شهرستانهای دارای شرایط نارنجی و قرمز، نماز آدینه و جماعت برپا نمی گردد و در شهرستانهای دارای شرایط زرد و آبی برگزاری آن بلامانع است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شورای سیاستگذاری ائمه آدینه و امور مساجد متولی برپایی نمازهای آدینه و جماعات و آیین های مذهبی و مراسم آیینی هستند.

80 درصد از جمعیت 6 میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت حیدریه، تربت جام و نیشابور خدمات رسانی می گردد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تا به امروز یک میلیون و 411 هزار و 731 نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده اند. بیماری کووید 19 تا به امروز جان 57 هزار و 889 نفر را در کشورمان گرفته است. تا به امروز یک میلیون و 202 هزار و 893 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا هم در ایران بهبود یافته اند.

پاندمی کرونا تا به امروز در سطح دنیا 102 میلیون و 714 هزار و 636 نفر را بیمار نموده و جان 2 میلیون و 218 هزار و 7151 نفر را در 230 کشور گرفته است. 74 میلیون و 422 هزار و 481 نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در دنیا تا به امروز درمان شده اند.

در این میان آمریکا با 447 هزار و 459 قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در دنیا به خود اختصاص داده است و پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان پاندمی کرونا صندلی شانزدهم را در میان کشورهای دنیا دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1413

به "خبرنگاران تعداد بیماران کرونایی بستری شده در خراسان رضوی رو به افزایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تعداد بیماران کرونایی بستری شده در خراسان رضوی رو به افزایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید