ثبت دادخواست اعتراض ثالث الکترونیکی شد

ثبت دادخواست اعتراض ثالث به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی واگذار شد.

ثبت دادخواست اعتراض ثالث الکترونیکی شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، تا امروز ارائه دادخواست اعتراض ثالث در شورای حل اختلاف در تمام دفاتر خدمات الکترونیک قضایی سراسر کشور قابل ارائه بوده، اما از این پس مردم دیگر احتیاج نیست برای ثبت این دادخواست به شورا های حل اختلاف مراجعه نمایند.

با ابلاغ اداره کل خدمات الکترونیک قضایی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، خدمت ارائه دادخواست اعتراض ثالث در شورای حل اختلاف از 12 آذر در تمام دفاتر خدمات الکترونیک قضایی قابل ثبت خواهد بود.

بنا بر نظرات حقوقی، نهادی به نام اعتراض ثالث شکل گرفته که مطابق با این نهاد حقوقی، اشخاص ثالثی که به رأی دادگاهی اعتراض دارند، می توانند از آن رأی شکایت نمایند و دادگاه موظف به آنالیز شکایت آن هاست. البته این امر مانند هر مسأله حقوقی دیگر در چهارچوب و با شرایط خاصی ممکن است.

قاضی با اطلاعاتی که به او داده می گردد و براساس موازین قانونی اقدام به صدور رأی می نماید و این رأی ممکن است علیه اشخاصی صادر گردد و حقوقی را از افرادی سلب کند. برای اینکه امکان اشتباه در صدور آرا کمتر گردد، در همه نظام های قضایی، راه هایی برای شکایت از رأی قاضی پیش بینی شده است که یکی از این راه های اعتراض، نهادی به نام اعتراض ثالث است.

اعتراض در این موضوع به معنای شکایت از رأی صادر شده است و منظور از ثالث هم هر شخصی است که طرف دعوا، خواستار یا خوانده، نباشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1398 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 571

به "ثبت دادخواست اعتراض ثالث الکترونیکی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت دادخواست اعتراض ثالث الکترونیکی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید