ثبات و همگرایی: در بازشماری آرای 27 ولایت افغانستان تقلب شده است

به گزارش شهر سرگرمی، عضو ارشد تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی مدعی شد که اسنادی دارد که نشان می دهد در بازشماری آرای 27 ولایت افغانستان تقلب انجام شده است.

ثبات و همگرایی: در بازشماری آرای 27 ولایت افغانستان تقلب شده است

به گزارش دفتر منطقه ای شهر سرگرمی، پس از درخواست تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی برای بازشماری مجدد آرای 27 ولایت افغانستان فضل احمد معنوی عضو ارشد این تیم مدعی شد که اسناد و شواهدی در دست دارد که نشان می دهد در بازشماری آرای این ولایت ها تقلب اجرا شده است.

معنوی به رادیو آزادی گفت: اطلاعات موثقی داریم که در فرایند بازشماری آرا در این 27 ولایت تقلب بزرگ اجرا شده و از اینرو خواهان بازشماری مجدد آرا در حضور ناظران خود هستیم.

این تیم انتخاباتی مدعی است که کمیسیون انتخابات 300 هزار رأی را بطور غیرقانونی وارد سیستم نموده و خواهان لغو این آرا شده بود. ثبات و همگرایی همچنین از بازشماری آرا در 7 ولایت جلوگیری نموده بود اما چند روز پیش عبدالله عبدالله رهبر این تیم اجازه بازشماری را داد اما توضیح داد که اجازه تقلب را نخواهد داد.

عصمت الله مل معاون کمیسیون انتخابات افغانستان در واکنش به این موضوع گفت که فرایند بازشماری آرا در حضور ناظران کشوری و بین المللی اجرا شده و تصمیمی برای بازشماری مجدد وجود ندارد.

از سوی دیگر نیز معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان امروز در نشستی از کمیسیون خواست تا هر چه زودتر نتایج انتخابات را اعلام کند و از طرف های ذینفع نیز خواست تا نتیجه را قبول نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 595

به "ثبات و همگرایی: در بازشماری آرای 27 ولایت افغانستان تقلب شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبات و همگرایی: در بازشماری آرای 27 ولایت افغانستان تقلب شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید