توضیحات دانشگاه تهران درباره جذب ظریف به عنوان عضو هیئت علمی

به گزارش شهر سرگرمی، معاون آموزشی دانشگاه تهران درباره جذب محمدجواد ظریف به عنوان عضو هیئت علمی این دانشگاه توضیحاتی ارائه کرد.

توضیحات دانشگاه تهران درباره جذب ظریف به عنوان عضو هیئت علمی

به گزارش مهر، سید حسین حسینی درباره موافقت دانشگاه تهران با جذب محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه به عنوان عضو هیات علمی، گفت: این پرونده مربوط به 2 یا 3 سال اخیر بوده و هنوز نهایی نشده است؛ چرا که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مراجع دیگر، باید آن را تایید کنند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه 2 راستا برای جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه وجود دارد، افزود: راستا نخست، از طریق فراخوان است که شرایط خاص خود را دارد و راستا دوم، انتقال افراد از واحدهای دیگر به دانشگاه است که پرونده محمدجواد ظریف مربوط به راستا دوم است.

حسینی افزود: افرادی که از دانشگاه های دیگر به دانشگاه تهران منتقل می شوند، یا باید دانشیار به بالا باشند یا شرایط دانشیاری آن ها توسط هیات ممیزه دانشگاه احراز شده باشد. که این هیات با بررسی پرونده دکتر ظریف، شرایط دانشیاری را مورد تایید قرار داده است.

وی با بیان اینکه هیات جذب نیز توانمندی علمی محمدجواد ظریف را تایید کرده است، گفت: با این وجود اما هنوز انتقال ایشان به صورت رسمی صورت نگرفته است.

معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه رعایت شرط سنی برای جذب اعضای هیات علمی در بدو استخدام لحاظ می شود، افزود: شرط سنی برای افرادی که مرتبه دانشیار به بالا باشند، مطرح نیست. به طور مثال یک نفر ممکن است 60 سال سن داشته باشد و در مرتبه استادی به دانشگاه منتقل شود، این فرد با وجود این سن، می تواند 10 سال دیگر هم در دانشگاه ادامه فعالیت دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 233

به "توضیحات دانشگاه تهران درباره جذب ظریف به عنوان عضو هیئت علمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات دانشگاه تهران درباره جذب ظریف به عنوان عضو هیئت علمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید