تسلیحات نظامی مدرن و کشتی های جدید در ناوگان دریایی روسیه

به گزارش شهر سرگرمی، مقامات بلندپایه نظامی روسیه با اعلام ملحق شدن حداقل 35 فروند کشتی و زیردریایی جدید به ناوگان دریایی این کشور، یادآور شدند که سهم تسلیحات نظامی مدرن در ناوگان دریای شمال روسیه به 60 درصد افزایش یافته است.

تسلیحات نظامی مدرن و کشتی های جدید در ناوگان دریایی روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل شهر سرگرمی به نقل از خبرگزاری تاس، دریادار الکساندر مویسی یف فرمانده ناوگان دریای شمال روسیه در مصاحبه با روزنامه کراسنایا ازوزدا (نشریه داخلی وزارت دفاع روسیه) بیان کرد که سهم تسلیحات نظامی مدرن در این ناوگان هر سال در حال افزایش بوده و در حال حاضر از 60 درصد فراتر رفته است.

این مقام نظامی گفت: هر سال سهم تسلیحات مدرن در ناوگان دریای شمال به طور پیوسته در حال رشد است و امروزه این میزان به بیش از 60 درصد رسیده است. تنها در امسال برنامه ریزی شده تا شش فروند کشتی جدید سطح آبی، زیردریایی و قایق برای ورود به این ناوگان تحویل داده است.

وی همچنین یادآور شد: تا سرانجام امسال نیز بیش از 180 واحد تسلیحات و تجهیزات نظامی جدید برای استفاده در شرایط سخت مناطق قطب شمال به نیروهای زمینی و ساحلی ناوگان دریای شمال روسیه، تحویل داده خواهد شد.

به گفته مویس یف ، آزمایش تسلیحات جدید از جمله سلاح های مافوق صوت ادامه داشته و این مسئله باعث می گردد تا توان بالقوه نظامی ناوگان دریای شمالی از لحاظ کیفی افزایش قابل توجهی پیدا کند.

دریار نیکولای اومینوف فرمانده کل ناوگان دریایی فدراسیون روسیه هم در مصاحبه با این روزنامه نظامی، بیان کرد که نیروهای دریایی این کشور تا سرانجام امسال (2020)، حداقل 35 کشتی جدید روی سطح آب و زیردریایی، از کلاس های مختلف را دریافت خواهند کرد.

این مقام نظامی همچنین گفت: در آینده نزدیک زیردریایی موشک انداز اتمی کنیاز ولادیمیر و ناوچه دریادار کاساتونوف که به تازگی آزمایشات دولتی را یا موفقیت پشت سر گذاشته اند، به جدیدترین تجهیزات نظامی مجهز شده و وارد ناوگان دریایی روسیه خواهند شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1001

به "تسلیحات نظامی مدرن و کشتی های جدید در ناوگان دریایی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلیحات نظامی مدرن و کشتی های جدید در ناوگان دریایی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید