ترامپ: مولر نباید در کنگره شهادت دهد

به گزارش شهر سرگرمی، رئیس جمهوری آمریکا گفته که بازرس ویژه رسیدگی به پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا نباید درباره یافته هایش مربوط به این پرونده شهادت دهد.

ترامپ: مولر نباید در کنگره شهادت دهد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته که این اقدام تلاشی از سوی دموکرات ها برای از سرگیری بررسی ها درباره کاخ سفید پس از انتشار گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه رسیدگی به دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکاست.

ترامپ در یکسری توئیت نوشت: پس از صرف بیش از 35 میلیون دلار در یک بازه زمانی دو ساله، مصاحبه با 500 نفر، استفاده از 18 دموکرات ضد ترامپ و 49 مأمور اف. بی. آی گزارشی بیش از 400 صفحه منتشر شد که در آن نشانی از تبانی نبود. چرا حالا باید دموکرات ها در کنگره به دنبال شهادت مولر باشند.

وی ادامه داد: آنها تنها به این دلیل دنبال یک دوباره کاری هستند که می بینند هیچ تبانی صورت نگرفته است. هیچ جرمی مگر در طرف دیگر (که در گزارش به آن اشاره نشده) وجود ندارد و هیچ انحرافی صورت نگرفته است. باب (رابرت مولر) نباید شهادت دهد. دوباره کاری از سوی دموکرات ها نباید صورت گیرد.

این موقعیت برای ترامپ یک تغییر محسوب می شود چون اخیراً گفته بود که این به ویلیام بار، دادستان کل بستگی دارد که اجازه دهد مولر شهادت دهد یا خیر.

برآورد ها درباره شهادت مولر در کنگره پس از آن افزایش یافت که اعلام شد وی بابت روشی که دادستان کل در ارائه یافته های گزارش برای مردم در پیش گرفته، باعث ناامیدی اش شده است.

دیوید سیسیلین دموکرات، روز یکشنبه گفت که کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارد تا مولر را برای شهادت 15 مه فرابخواند اما هنوز درباره چنین چیزی توافقی صورت نگرفته است.

دموکرات ها از زمانی خواستار شهادت مولر شدند که به نامه وی خطاب به دادستان کل درباره ابراز ناامیدی اش از نحوه ارائه گزارش دست یافتند.

در این نامه آمده است: خلاصه نامه ای که به کنگره ارسال و اواخر بعدازظهر 24 مارس برای مردم منتشر شد حاوی تمامی مطالب نیست. حالا مردم درباره جنبه های اصلی و مهم نتایج این تحقیق گیج می شوند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 143

به "ترامپ: مولر نباید در کنگره شهادت دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: مولر نباید در کنگره شهادت دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید