تبریز، جرج لیکنز: خوشحالم بازیکنانم کار اضافی انجام ندادند، هنوز اول کار هستیم

به گزارش شهر سرگرمی، جرج لیکنز، سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: خیلی ها می گفتند بازی دادن به ملی پوشان ریسک است.

تبریز، جرج لیکنز: خوشحالم بازیکنانم کار اضافی انجام ندادند، هنوز اول کار هستیم

به گزارش شهر سرگرمی از تبریز، جرج لیکنز پس از پیروزی 3 بر صفر تیمش مقابل نفت مسجد سلیمان گفت: اولین بازی ما پس از مدت طولانی بود که به پیروزی 3 بر صفر دست یافتیم. این نتیجه یک پیروزی خوب برای ما محسوب می گردد. همانطور که می دانید بازیکنان ملی پوش مان تازه به تیم اضافه شدند و خیلی ها می گفتند بازی دادن به آنها ریسک است، اما دوست داشتم از آنها استفاده کنم.

وی ادامه داد: تمرینات پرفشاری را پشت سر گذاشتیم و به همین خاطر در ابتدای بازی شرایط خوبی نداشتیم، اما رفته رفته شرایط مان بهتر شد. حریف هم سازماندهی دفاعی خیلی خوبی داشت. خیلی مهم بود که بازیکنان ما تمرکز خود را حفظ نموده و احساسی بازی نکنند تا مواردی را که از آنها می خواهیم، در طول مسابقه انجام دهند. نکته خیلی مهم این بود که گلی نخوردیم.

سرمربی تراکتورسازی با بیان اینکه زدن سه گل برای تیمش فوق العاده بود، توضیح داد: بین دو نیمه در صحبت هایی که با بازیکنان داشتم، آنها را وادار کردم که جلو بیایند. سه گل به حریف زدیم و موقعیت های دیگری هم داشتیم.

لیکنز درخصوص اکبر ایمانی گفت: طبیعی بود تا ایمانی بخواهد خودش را پیدا کند، به زمان احتیاج داشت و دیدیم که هرچقدر از زمان بازی سپری شد، عملکرد بهتری داشت. خیلی خوشحالم که امروز مصدومی نداشتیم و حالا باید برای بازی با نساجی آماده شویم. روز شنبه به قائمشهر می رویم. فوتبال همین است و با فزونی مقابل نفت، باید برای بازی بعدی آماده شویم. خیلی خوشحالم بازیکنانم امروز بازی را کنترل کردند و کار اضافی انجام ندادند.

وی با ابراز رضایت از عملکرد تیم داوری این مسابقه اعلام کرد: هر 6 داور بازی، به خصوص داور وسط عملکرد خوبی داشت. همانطور که می دانید، یکشنبه بازی خیلی سختی مقابل نساجی داریم. باید روی چمن مصنوعی بازی کنیم و می دانیم نساجی طرفداران بسیار خوبی دارد. این کار را برای ما سخت می نماید. حریف تغییراتی در کادر فنی خود ایجاد نموده و مجید جلالی در نیم فصل سرمربی نساجی شده است. از طرفدارانی که امروز از ما حمایت کردند، تشکر می کنم. واقعاً فوق العاده بود.

سرمربی تراکتورسازی با اشاره دوباره به تمرینات سخت اعضای این تیم در تعطیلات نیم فصل گفت: باید بررسیی از تیم های حریف داشته باشیم. گاهی اوقات ضربات ایستگاهی مهم هستند و ما امروز یک متخصص ضربات ایستگاهی داشتیم که به ما یاری کرد. خیلی خوشحالم طرفداران از تیم حمایت کردند و به بازیکنان، کادر فنی و مجموعه تیم اعتماد به نفس دادند تا در ادامه عملکرد بهتری داشته باشیم و رفته رفته به بهترین نتیجه دست پیدا کنیم.

پیروزی 3 بر صفر برای تیمی که می خواهد قهرمان گردد، نتیجه خوبی است، اما هنوز اول کار هستیم و این کارمان را در بازی های آینده سخت می نماید.، لیکنز ضمن بیان این جمله گفت: باید تمرینات بیشتری در هفته های آینده انجام دهیم. محرومیت ساسان انصاری هم برای بازی بعدی به اتمام می رسد و می تواند برای ما بازی کند. خیلی خوب بود که توانستیم کنترل شده بازی کنیم و در زمان های مناسب به حریف ضربه بزنیم. این پیروزی را به طرفدارانی که امروز از ما حمایت کردند، تقدیم می کنم.

وی همچنین با اشاره به عماد مهاجری (مترجم لیکنز و پسر رضا مهاجری، سرمربی ماشین سازی) گفت: به تیم ماشین سازی، دیگر تیم تبریزی هم که در این هفته به پیروزی رسید، تبریک می گویم.

سرمربی تراکتورسازی در پاسخ به این پرسش که آیا مربی ریسک پذیری است یا خیر، اعلام کرد: منظورتان از ریسک، حضورم در اینجاست؟ انسان در زندگی باید همواره ریسک پذیر باشد. نیمه اول مهم بود که بازی را کنترل کنیم. مثل اینکه کنترل ماشین را در اختیار داشته باشید و با سرعت مناسبی برانید، یا اینکه با سرعت زیاد رانندگی کنید و کنترل ماشین را در اختیار نداشته باشید. سوال خوبی پرسیدید. همین که امروز به سه ملی پوش بازی دادم، می تواند یک ریسک باشد.

لیکنز در پاسخ به این پرسش که چگونه سه بازیکن ملی پوش تیمش را که تنها در دو جلسه تمرینی حاضر شدند، با سایر بازیکنان هماهنگ نموده است، گفت: تجربه این سه بازیکن برای این موضوع کافی بود. شجاعی 34 ساله است و تجربیات زیادی دارد. تجربه های این بازیکنان برای حضور در بازی کافی بود. من هم تیم ملی را به خوبی می شناسم و هم باشگاه را. می دانستم بازیکنان مان با چه شرایطی به اردوی تراکتورسازی بازمی گردند و شناخت خوبی از شرایط آنها داشتم، اما موفقیت تیم مهم است و ما امروز یک تیم هستیم.

وی درباره اینکه هافبک های تیمش در نیمه نخست در جریان بازی نبودند، اما در نیمه دوم عملکرد خوبی داشتند، توضیح داد: این همان چیزی بود که ما می خواستیم. هدف اول ما، خسته کردن حریف با پاس و حفظ توپ بود و برنامه ما در نیمه دوم، استفاده از فضاهای موجود در تیم حریف بود. فکر می کنم فقط یک توپ به سمت فروزان آمد. ما از ابتدا برای پیروزی به میدان رفته بودیم و با برنامه ریزی کار می کردیم. کوشش کردیم بازی را کنترل شده پیش ببریم و امروز توانستیم بیش از 8-7 موقعیت گلزنی ایجاد کنیم. نکته مهم این است که وقتی گل زدیم، گلی نخوردیم و توانستیم با نتیجه 3 بر صفر به پیروزی برسیم.

سرمربی تراکتورسازی در پاسخ به این پرسش که چه برنامه ای برای استفاده از فرصت های از دست رفته تیمش دارد، گفت: مهم ترین چیزی که می خواهیم و برنامه ای که برای آن داریم، برای بازی با نساجی است. بازیکنان ملی پوش ما به تازگی به جمع ما اضافه شده اند و باید از لحاظ ذهنی، آنها را به تیم نزدیک کینم تا شرایط بهتری داشته باشیم، اما اولویت ما از حالا، بازی با نساجی است.

لیکنز در پاسخ به این پرسش که آیا از عملکرد فروزان راضی بوده است یا خیر، اعلام کرد: وقتی تنها یک توپ به سمت دروازه ما می آید، یعنی نه تنها دفاع و دروازه بان ما، بلکه در جلوی زمین هم تیم خوبی داشتیم که باعث شد توپ به عقب نیاید. از عملکرد فروزان و اخباری راضی هستم و می توانم بگویم دو دروازه بان خیلی خوب داریم. دوست داریم که در بازی های مان گل نخوریم و گل بزنیم. خط دفاع، دری است که حریف از این طریق می تواند به ما گل بزند. ما باید این در را ببندیم. شاید در این بازی، دروازه ما روی ضربه ایستگاهی باز می شد و بعد گل دوم را می خوردیم. این ها اتفاقات فوتبال است.

وی درخصوص تغییر پست سوگیتا و دژاگه در طول بازی گفت: تغییر پست ها تنها بین سوگیتا و دژاگه نبود، بلکه در زمین تغییرات زیادی ایجاد کردیم. شجاعی در پست های مختلف بازی می کرد. اگر با ترکیب ثابت بازی می کردیم، کار حریف راحت می شد. به تیم حریف هم تبریک می گویم که بررسی خوبی از ماداشت. باید کوشش کنیم فشار را روی تیم های حریف بیشتر کنیم.

سرمربی تراکتورسازی در پاسخ به صحبت خبرنگاری که گفت استوکس برای خودش بازی می نماید و فرصت های زیادی را هدر می دهد، گفت: با شما هم عقیده نیستم. استوکس مانند ماشین گلزنی است و من از او نمی خواهم عقب بیاید یا بازیسازی کند. از استوکس می خواهم در جلوی زمین بایستد و گل بزند. اگر قرار بود او امروز از همه فرصت های خود استفاده می کرد، باید او را به بارسلونا می فرستادیم، اما بهتر است او در اختیار ما باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 96

به "تبریز، جرج لیکنز: خوشحالم بازیکنانم کار اضافی انجام ندادند، هنوز اول کار هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبریز، جرج لیکنز: خوشحالم بازیکنانم کار اضافی انجام ندادند، هنوز اول کار هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید