تأکید عشایر شرق سوریه بر مقابله با اشغالگری آمریکا و شبه نظامیان کُرد

به گزارش شهر سرگرمی، رئیس شیوخ قبیله طی سوریه با انتشار بیانیه ای، از عشایر حاضر در خاک این کشور خواست که برای مقابله با هر گونه اشغالگری خارجی متحد شوند.

تأکید عشایر شرق سوریه بر مقابله با اشغالگری آمریکا و شبه نظامیان کُرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اخیرا اقدامات شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (وابسته به آمریکا) علیه عشایر شمال شرق و شرق سوریه افزایش یافته است.

محمد فارس العبد الرحمن رئیس شیوخ قبیله طی سوریه با انتشار بیانیه ای، از عشایر حاضر در خاک این کشور خواست که برای مقابله با هر گونه اشغالگری خارجی متحد شوند.

روزنامه الوطن ضمن نقل این بیانیه، گزارش داد، حمله به سران قبایل العکیدات و البکاره در استان دیرالزور (شرق سوریه) غیر قابل پذیرش است؛ حمله ای که باعث شد مطشر حمود الهفل از شیوخ العکیدات و علی سلمان الویس از سران البکاره کشته شوند.

العبد الرحمن تأکید کرد، عامل این اقدام جنایتکارانه، طرف هایی هستند که در پی ایجاد هرج ومرج، فتنه افروزی و بر هم زدن شرایط منطقه فرات هستند تا برنامه های خاص خود را اجرایی کند.

این شیخ عرب شرح داد: ما در قبیله طی اعلام می کنیم که با خویشاوندان خود در قبایل العکیدات و البکاره متحد هستیم و برای مقابله با تروریسم، در یک سنگر قرار داریم.

وی خاطر نشان کرد: آنچه در دیرالزور رخ داد، شاید در استان الحسکه تکرار شود... من از جایگاه قبیله ای و اجتماعی خود خواستار اتحاد قبایل منطقه شرق برای مقابله با هر گونه اشغالگری خارجی هستم.

سه شنبه هفته جاری نیز شمار زیادی ساکنان استان دیرالزور در اعتراض به حضور اشغالگرانه عناصر آمریکایی و شبه نظامیان کُرد دست به اعتراضات گسترده زدند که به درگیری فیزیکی بین طرفین منجر شد.

آمریکایی ها به همراه عناصر وابسته به خود در شرق و شمال شرق سوریه به صورت غیر قانونی حضور دارند تا بتوانند نفت سوریه را غارت کنند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1106

به "تأکید عشایر شرق سوریه بر مقابله با اشغالگری آمریکا و شبه نظامیان کُرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید عشایر شرق سوریه بر مقابله با اشغالگری آمریکا و شبه نظامیان کُرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید