بهبودیافتگان کرونا دوباره در معرض ویروس قرار داده می شوند

به گزارش شهر سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از بیزینس اینسایدر، محققان دانشگاه آکسفورد میخواهد طی یک تحقیق چالش انسانی داوطلبان جوان و سالمی که قبلاً به کووید 19 مبتلا شده اند را دوباره در معرض ویروس قرار دهند تا واکنش بدن فرد بهبود یافته از بیماری را در معرض ویروس آنالیز نمایند.

بهبودیافتگان کرونا دوباره در معرض ویروس قرار داده می شوند

هدف این پژوهش آن است که تعیین گردد، چه میزان از ویروس به ابتلای دوباره فرد منجر می گردد، واکنش سیستم ایمنی بدن انسان چگونه است و این امر چه تأثیری در ایجاد ایمنی در برابر ویروس کرونا دارد.

پیش بینی می گردد تحقیق مذکور پس از دریافت تاییدیه اخلاقی در ماه جاری شروع گردد و طی آن افراد 18 تا 30 ساله ای که قبلاً به کووید 19 مبتلا شده بودند، استخدام می شوند. این تحقیق در دو مرحله و با شرکت 64 داوطلب انجام می گردد.

آنها در محیطی ایمن و کنترل شده در معرض ویروس کرونا قرار می گیرند و گروهی از محققان سلامت شان را رصد می نمایند.

البته یک پژوهش مشابه در انگلیس نیز در جریان است که برای آنالیز واکسن و درمان ها، داوطلبان به ویروس کرونا مبتلا شدند.

هلن مک شین پروفسور واکسن شناسی در دانشگاه آکسفورد و محقق ارشد پژوهش می گوید: مطالعات چالش انسانی مواردی را نشان می دهند که در پژوهش های دیگر قابل مشاهده نیست، زیرا آنها به شدت کنترل شده اند.

وی اضافه کرد: هنگامی که شرکت نمایندگان دوباره به ویروس مبتلا می شوند، دقیقاً متوجه می شویم سیستم ایمنی بدن آنها نسبت به نخستین بار ابتلاء به کووید 19 چه واکنشی نشان داده است، ابتلاء دقیقاً در چه زمانی چه اتفاقی می افتد و دقیقاً چه میزان ویروس وارد بدن شده است. چنین پژوهشی علاوه بر درک ما از بیماری، به توسعه تست هایی یاری می نماید که پیش بینی می نماید افراد در برابر ویروس محافظت شده اند یا خیر.

مطالعات چالش انسانی نقشی کلیدی در توسعه درمان برای بیماری های مختلفی از جمله مالاریا، تیفوئید، وبا، آنفلوانزا و سل داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1559

به "بهبودیافتگان کرونا دوباره در معرض ویروس قرار داده می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبودیافتگان کرونا دوباره در معرض ویروس قرار داده می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید