بازسازی ویلا: امیرعبداللهیان: آماده بازسازی منطقه ها آزاد شده جمهوری آذربایجان هستیم

به گزارش شهر سرگرمی، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه گفتگوهای خود با مقامات عالی رتبه جمهوری آذربایجان در باکو، با جیحون بایراموف، وزیر امور خارجه آن کشور ملاقات و در زمینه همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و راه های توسعه آن گفتگو نمود.

بازسازی ویلا: امیرعبداللهیان: آماده بازسازی منطقه ها آزاد شده جمهوری آذربایجان هستیم

جهت دریافت خدمات بازسازی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران، در این ملاقات امیرعبداللهیان با اشاره به ملاقات روسای جمهور در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو اکو در عشق آباد، اراده رهبران دو کشور را زمینه ساز توسعه و تعمیق هر چه بیشتر مناسبات فیمابین عنوان نمود و تاکید کرد موضوعات همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و راه های توسعه آن بایستی همیشه در دستور کار وزارت خانه های امور خارجه دو کشور باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان اهمیت همکاری ها در زمینه ترانزیت و انرژی را یادآور شد و در عین حال ادامه این همکاری ها در سایر عرصه های مالی از جمله تشویق و توسعه تعامل و مراودات میان بخش های خصوصی دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای صدور خدمات فنی و مهندسی و به کارگیری سایر توانمندی های کشور در زمینه های مورد احتیاج به منظور بازسازی منطقه ها آزاد شده جمهوری آذربایجان گفت و اهمیت اقدام در این زمینه را برای یاری به تسریع در توسعه این منطقه ها یادآور شد.

دو وزیر اهمیت تداوم کار کمیته مشترک همکاری های رسانه ای را مورد تاکید قرار دادند.

در این ملاقات وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان ملاقات روسای جمهور دو کشور در حاشیه اجلاس سران اکو در عشق آباد را بسیار مهم و گفتگوها و توافقات دو رئیس جمهور را نقشه راه روابط نوین دو کشور خواند. جیحون بایراموف همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه های ترانزیت و انرژی را مهم و راهبردی دانست و همکاری در عرصه سازمان ها و نهادهای بین المللی از جمله سازمان اکو را مفید و رو به جلو ارزیابی کرد.

در این ملاقات امیرعبداللهیان از همتای خود برای سفر به ایران دعوت نمود. وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان ضمن استقبال از دعوت، گفت در آینده ای نزدیک به تهران سفر خواهد نمود.

بعلاوه توافق گشت در ادامه گفتگوهای وزرا، معاونین سیاسی وزارت خانه های امور خارجه به منظور آنالیز و ارزیابی موضوعات مرتبط با توسعه و تعمیق روابط دو کشور نشست برگزار نمایند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1858

به "بازسازی ویلا: امیرعبداللهیان: آماده بازسازی منطقه ها آزاد شده جمهوری آذربایجان هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی ویلا: امیرعبداللهیان: آماده بازسازی منطقه ها آزاد شده جمهوری آذربایجان هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید