ادعای تازه آمریکا علیه ایران: مشکل ما هسته ای نیست!

به گزارش شهر سرگرمی، ایسنا نوشت: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با طرح ادعاهای بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران گفت که سیاست فشار حداکثری علیه تهران تنها به دلیل سلاح هسته ای نیست.

ادعای تازه آمریکا علیه ایران: مشکل ما هسته ای نیست!

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت وگو با شبکه اسکای نیوز عربی گفت: گفت وگوی راهبردی آمریکا با عراق اولین گام واشنگتن برای استمرار تلاش خود در راستای ثبات عراق است.

وی در بخشی از گفت وگوی خود مدعی شد که داعش تنها چالش عراق به شمار نمی رود و آن چه آن را فعالیت های شرارت آمیز ایران می خواند را نیز یک چالش دیگر برای این کشور دانست.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: فشار حداکثری واشنگتن علیه ایران تنها به دلیل سلاح هسته ای نیست بلکه به دلیل رفتار آن در منطقه نیز هست.

وی مدعی شد: ایران به دنبال این است که عراق را به یک کشوری تبدیل کند که بر آن سیطره داشته باشد و حمایت های ایران از شبه نظامیان در عراق باعث ایجاد بی ثباتی در این کشور شده است.

اورتگاس با بیان این ادعا که هدف اصلی ایران در حمایت هایش از شبه نظامیان در عراق این است که مذهب را تقویت کند و در میان ملت عراق شکاف ایجاد کند، گفت: از همسایگان عراق و تمام کشورهای منطقه می خواهیم که بدون دخالت در امور عراق همانند یک کشور همسایه مسئول این کشور تعامل کنند و از نخست وزیر جدید عراق و کابینه اش حمایت کنند.

این ادعاها درحالی مطرح می شود که جمهوری اسلامی ایران همواره برای ایجاد صلح وثبات و امنیت در عراق تلاش های فراوانی کرده است و در جنگ با داعش ایران اولین کشوری بود که در کنار عراق ایستاد.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اخیرا در واکنش به ابراز راضیی آمریکایی ها از نتایج فشار تحریم ها علیه مردم ایران در توییتر خود نوشت:دولتی که سیاستش مبتنی بر فشار بر گردن -چه مردم خودش و چه مردم جهان باشد- باید از تروریسم اقتصادی و فشار بر مردم عادی راضی باشد. اما دیدید نه گردن ملت ایران بلکه زانوی شما خُرد شد. بزودی جلوی ملت ایران هم زانو خواهید زد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1021

به "ادعای تازه آمریکا علیه ایران: مشکل ما هسته ای نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای تازه آمریکا علیه ایران: مشکل ما هسته ای نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید