ادعای بلومبرگ درباره امکان کاهش تحریم های ایران از سوی ترامپ

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه مدعی شد که رئیس جمهور آمریکا ممکن است کاهش تحریم های ایران را به عنوان مقدماتی برای دیدار با رئیس جمهور ایران بررسی کند.

ادعای بلومبرگ درباره امکان کاهش تحریم های ایران از سوی ترامپ

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، سه منبع مطلع مدعی شده اند که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، حرفی از کاهش تحریم های ایران با هدف محقق شدن دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در ماه جاری به میان آورده و جان بولتون، مشاور امنیت ملی برکنار شده آمریکا، سرسختانه با چنین اقدامی مخالف بوده است.

برخی نیز مدعش شدند که پس از نشستی در دفتر ریاست جمهوری آمریکا وقتی این ایده مطرح شد، استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا از این اقدام به عنوان راهی برای شروع دوباره مذاکرات با ایران حمایت کرد و در ادامه آن، ترامپ تصمیم گرفت که بولتون را اخراج کند.

علاوه بر این ادعا می شود که کاخ سفید در حال فراهم کردن مقدمات دیدار ترامپ و روحانی در بیست وسوم سپتامبر در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل است.

ترامپ در کاخ سفید گفت که درباره دیدار با روحانی در حال بررسی چیزی نیست، اما اشاره کرد که ممکن است کاهش تحریم های تهران را در نظر بگیرد تا [این دیدار] محقق شود. وی در پاسخ به سوالی درباره دست کشیدن از تحریم های ایران گفت که ببینیم چه می شود و افزود که به دنبال تغییر حکومت در ایران نیست.

به گزارش خبرنگاران، تمایل مقامات آمریکایی برای مذاکره با مقامات ایرانی در حالی مطرح می شود که رئیس جمهور ایران به تازگی در تماسی تلفنی با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه ، با بیان اینکه آمریکا با خروج از برجام به عنوان یک توافق چندجانبه بین المللی، از انجام تعهداتش طفره رفته است، تاکید کرد: از دیدگاه دولت، مجلس و مردم ایران در شرایطی که تحریم ها باقی باشد، مذاکره با آمریکا معنا و مفهومی ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 18 مهر 1398 شناسه مطلب: 287

به "ادعای بلومبرگ درباره امکان کاهش تحریم های ایران از سوی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای بلومبرگ درباره امکان کاهش تحریم های ایران از سوی ترامپ"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید